Ana SayfaTürkiyeEkrem İmamoğlu'nun hedefinde NTV, Habertürk ve Kanal D var

Ekrem İmamoğlu’nun hedefinde NTV, Habertürk ve Kanal D var

31 Mart seçimlerinden önce ve sonrasında ana akım medyada yer bulamamaktan yakınan Ekrem İmamoğlu’nun dün yaptığı basın açıklaması yine yok sayıldı. Ana akım medyanın açıklamalarını yok saymasını eleştiren Ekrem İmamoğlu’nun eleştirilerinin hedefinde NTV, Habertürk ve Kanal D vardı.

Ekrem İmamoğlu ana akım medyayı topa tuttu

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu, “İsim veriyorum; NTV’yi Şahenk ailesini, Habertürk’ü, Ciner ailesini, CNN Türk’ü, Demirören ailesini takip ediyorum… Gün gelir isimlerini anmaktan bile vazgeçerim’’ şeklinde konuştu.

Ekrem İmamoğlu’nun dün yaptığı basın açıklaması şu şekildeydi:

İmamoğlu Kartal Belediyesi’ni ziyaretinin ardından yaptığı konuşmada bazı medya kanallarının bir kenara koyduğunu ifade ederek, “Ama bazı aileler, bazı iş insanları var ki onlarca yıl ailelerinin büyüklerinin kurduğu asil mücadelelerle bugüne getirip taşıdıkları soyadları ile Türkiye’ye örnek olmuş iş insanları var. Ben onların patronluğunu yaptıkları medya kanallarında sesimin kısılmasını onlar adına değil, geçmişleri adına, babaları, anneleri adına bu ülkeye hizmet etmiş o insanlar adına üzüntüyle takip ediyorum” dedi.

Ekrem İmamoğlu: Beni niye göstermiyorsun

İmamoğlu, rakiplerinin adına on kişinin konuştuğunu ve her birinin naklen verildiğini ifade ederek, “Benim de onlara cevabım var beni niye göstermiyorsun? Ben basın açıklaması yapıyorum. Rakibin adına konuşanların cevabı yayınlanıyor ama benim açıklamam yayınlanmıyor. Benim söylediğimi toplum bilmezse, insanlar duymazsa o insanın bana verdiği cevaptan ne anlayabilirsin, böyle adalet olur mu?” diye konuştu.

İmamoğlu, “İsim veriyorum; NTV’yi Şahenk ailesini, Habertürk’ü, Ciner ailesini, CNN Türk’ü, Demirören ailesini takip ediyorum. Ailelerine ve geçmişten bugüne iş dünyasına yaptıkları katkılardan dolayı kendilerini uyarmayı kendime hak gördüğüm için uyarıyorum. Yoksa gün gelir isimlerini anmaktan bile vazgeçerim ama saygı duyduğum için bunu söylemek zorundayım” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz