Ana SayfaTürkiyeElazığ depreminin ardından GSM şirketlerinde son durum

Elazığ depreminin ardından GSM şirketlerinde son durum

Yaşanan son İstanbul depreminde GSM şirketleri birer birer dökülmüştü. Elazığ depreminde de benzer bir senaryonun yaşandığı gözlendi. İşte büyük Elazığ depreminin ardından GSM şirketlerinin son durumu.

Elazığ’da meydana gelen 6,5’lik büyük deprem, akıllara yeniden operatörlerin durumlarını getirdi. Can kaybının olmadığını umduğumuz depremde operatörlerin son durumları şu şekilde.

Deprem, yine ne kadar tahmin edilemez bir doğal afet olduğunu kanıtladı ve geçtiğimiz dakikalarda Elazığ’ı vurdu. Kandilli Rasathanesi verilerine göre saat 20.55’te Elazığ’da 6,5 şiddetinde deprem meydana geldi. Şiddetli depremin yarattığı etkiler hakkında şu an herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Can kaybının olmadığını umduğumuz bu büyük felakette akıllara yeniden mobil operatörler geldi. Özellikle İstanbul’da yaşanan deprem sonrası operatörlerin çökmesiyle mobil operatörler eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Elazığ’da yaşanan depremin ardından Türkiye’deki en büyük 3 operatörde son durum ise şu şekilde.

Deprem ve Vodafone

Vodafone; İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara ve Adana başta olmak üzere ülkenin birçok noktasında yoğunluk yaşamakta fakat sosyal medyada birçok kullanıcı iletişim konusunda sıkıntı yaşadığını dillendiriyor. Bunun dışında Vodafone resmi Twitter hesabından bir açıklama geldi. Açıklamada; “Elazığ’daki müşterilerimize acil iletişim ihtiyaçları için ücretsiz konuşma ve internet tanımlanmaktadır. Geçmiş olsun.” denildi.

Deprem ve Türk Telekom

Türk Telekom da Vodafone gibi büyük şehirler başta olmak üzere neredeyse Türkiye genelinde yoğunluk yaşıyor. Sosyal medyada aktarılan bazı bilgilere göre Türk Telekom kullanıcıları herhangi bir arama yapmakta zorluk çekiyor. Bunlar dışında, Türk Telekom da bu süreçte ücretsiz arama ve internet verdiğini duyurdu.

Deprem ve Turkcell

Turkcell; Türk Telekom ve Vodafone gibi İstanbul, Bursa, İzmir ve Ankara çevrelerinde fazlasıyla yoğun durumda fakat kullanıcıların aktardıklarına göre Turkcell şu dakikada diğer operatörlere göre daha sorunsuz iletişim sağlıyor. Ayrıca şu anda ücretsiz hizmet verdiklerini de resmi Twitter hesabından duyurdular.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri