Ana SayfaTürkiyeElazığ'da son durum

Elazığ'da son durum

24 Ocak Cuma günü merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan depremin ardından bölgede arama – kurtarma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Şu ana kadar resmi kaynaklardan yapılan açıklamalara göre 34 kişi hayatını kaybederken 1100 civarında vatandaş ise hastanelere yaralı olarak kaldırıldı. Çalışmalar hala sürerken, Elazığ’ın Sürsürü bölgesinde 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldı, 6 kişinin de enkaz altındaki bedenine ulaşılmaya çalışılıyor.

Depremin ardından yurdun dört bir yanından arama – kurtarma ekipleri ve yardım malzemeleri bölgeye ulaştırılırken AFAD’dan yapılan yeni açıklamada, 7.505 çadırın bölgeye ulaştırıldığı bildirildi. İhtiyaç duyulan 4.211 çadırın dağıtımı ve kurulumu tamamlandığı belirtilen açıklamada, 380 personelin katıldığı ve devam eden hasar tespit çalışmaları kapsamında 1.521 bina incelendiği bildirildi. Şu ana kadar yürütülen çalışmalar sonucunda; 76 binanın yıkıldığı, 645 binanın ağır hasarlı olduğu belirlendi.

AFAD ve Kızılay’ın yanı sıra başta İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere yurdun dört bir yanından tüm belediyeler bölgeye intikal etti.

Elazığ merkezdeki Mustafa Paşa Mahallesi’nde yıkılan binanın altında kalan 65 yaşındaki Sakine Düşmez’e ekipler, saat 11.30 sıralarında ulaştı. 38,5 saat sonra enkaz altından çıkarılan Düşmez, sağlık görevlilerince hastaneye götürüldü.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,698TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri