Ana SayfaTürkiyeElazığ'daki depremin ardından Türkiye seferber oldu

Elazığ'daki depremin ardından Türkiye seferber oldu

Dün akşam saat 20:55’te 6,8 şiddetinde merkez üssü Elazığ Sivrice’de gerçekleşen depremin ardından Türkiye seferber oldu. Başta Kızılay ve AFAD ekipleri bölgeye intikal ederken, bir çok sivil toplum kuruluşu ve belediye de bölgeye doğru yola çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi; 10 arama kurtarma aracı, 3 bin kişiye hizmet verecek yemek tırı, su tankı, soğuk gıda kamyonu, açık kasa kamyonlar, 66 itfaiye personeli, 8 aşçı, 8 şoför ve iki yardımcı personel ile bölgeye hareket etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi de kısa süre içinde hazırlıklarını tamamlayıp yola koyulurken, ABB Başkanı Mansur Yavaş, Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla “Elazığ’a doğru K9 kurtarma köpekleri ile birlikte tüm ekiplerimiz kara ve havayolu aracılığıyla yola çıkmış bulunmaktadır. Gece boyunca takviyelerimize durmaksızın devam edeceğiz.” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de ekiplerinin hazır olduğunu ve ihtiyaç halinde bölgeye intikal edeceklerini söyledi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi de Acil Müdahale Tırlarıyla Elazığ’a doğru hareket ederken, başkan Ekrem Yüce de bir açıklama yaptı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamayla ekiplerinin bölgeye intikal etmek için hazır olduğunu ihtiyaç duyulması halinde hareket edeceklerini söyledi.

Adana Büyükşehir Belediyesi de Elazığ’da yaşanan depremin ardından hemen harekete geçerek itfaiye araçları ve arama kurtarma ekipleriyle birlikte bölgeye intikal etmek üzere yola çıktı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi de 100 kişilik barınma yeri, 5000 kişi kapasiteli seyyar mutfak, jeneratör, ısıtıcı ve battaniyeden oluşan destek ekibiyle bölgeye gitmek üzere hareket etti.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ise bir yardım kampanyası başlatarak kışlık kıyafet ve battaniye yardımı toplamaya başladı. Kampanyayı, başkan Murat Zorluoğlu, Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri