Ana SayfaTürkiyeBelediye Başkan Yardımcısı'ndan CHP için skandal sözler: Bunları asmak şart

Belediye Başkan Yardımcısı’ndan CHP için skandal sözler: Bunları asmak şart

CHP'yi kasterek "Bunları asmak şart" diyen Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Navi Çokan'ın skandal paylaşımına tepki yağıyor.

CHP’yi kasterek “Bunları asmak şart” diyen Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Çokan’ın skandal paylaşımına tepki yağıyor.

Şanlıurfa Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Çokan, Facebook hesabından skandal bir paylaşım yaparak, CHP’ye yönelik olarak “Bunları asmak şart” yazdı. Çokan’ın paylaşımına tepki gösteren CHP’li Tanal, “Derhal gereken yapılmalı” dedi.

Şanlıurfa Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Navi Çokan, sosyal medya hesabından Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) yönelik skandal ifadeler kullandı.

Çokan, Facebook’tan yaptığı paylaşımda, “Bu ülkeye atandığı günden beri bu ülkenin insanına dayatmacı politikasını her fırsatta sürdürmeye devam eden CHP gibi bir lanet parti yeryüzünde var mıdır? Bu sefer ciğerlerimizi hedef alan politikalar peşinde, bunları asmak şart” ifadelerini kullandı.

Mahmut Tanal’dan tepki

Çokan’ın CHP’ye yönelik skandal sözlerine tepki gösterdi. Tanal, “Derhal gereken yapılmalıdır!” dedi.

Çokan’ın açıklamasını paylaşan Tanal, şunları söyledi:

“657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olan Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Navi Çokan, partimize hakaret etmiştir, asmaktan, kesmekten bahsetmiştir. Kin ve nefret duygusuyla hareket eden, ‘CHP’lilerin asılması’ gerektiğini savunun biri devlet memuru olamaz! Derhal gereken yapılmalıdır!

Bu şahsın, Şanlıurfa Valiliği personeliyken Akçakale Belediyesi’nde nasıl başkan yardımcılığına getirildiği de açıklanmalıdır.

Öldürmeye teşvik

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda, devlet memurunun siyaset yapamayacağına ilişkin kesin hüküm bulunmasına rağmen Şanlıurfa Valiliği’nin emrinde memur iken Akçakale Belediye Başkanlığı bünyesinde başkan yardımcısı olarak atanan memur Navi Çokan, Türk Ceza Kanunu’nda suç olarak tanımlanan halkı kin ve düşmanlığa tahrik, aşağılama suçunu, nefret ortamının oluşturulması, tehdit, hakaret ve öldürmeye teşvik suçunu alenen işlemiştir.

Devlet memurlarının her türlü suç eylemi ve devlet memurunun kanun ile bağdaşmayan her türlü sorumluluğundan, mülki idare amiri olan ilin valisi sorumludur.

Sayın Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, sizin sorumluluk ve gözetiminizde bulunan adı geçen memur hakkında, disiplin ve eylemine uyan, TCK’da belirtilen suçlardan dolayı hakkında Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunularak, cezalandırılmasını sağlamanızı bekliyoruz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,692TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri