Ana SayfaSporElinde havai fişek patlayan Elabdellaoui'nin doktorundan ilk açıklama

Elinde havai fişek patlayan Elabdellaoui’nin doktorundan ilk açıklama

Evinde yılbaşı kutlaması yaparken elinde havai fişek patlaması sonucu yaralanan Galatasaray'ın sağ beki Omar Elabdellaoui'nin doktorundan açıklama geldi

Havai fişek patlamasıyla yaralanan Galatasaray’ın Norveçli sağ beki Omar Elabdellaoui’nin doktoru açıklama yaptı.

29 yaşındaki sağ bekin iki gözünde de yaralanma olduğunu belirten Prof. Dr. Vedat Kaya, futbolcunun durumunun düne göre daha iyi olduğunu belirtti. Futbolcunun tedavisinin devam ettiğini söyleyen Kaya, Elabdellaoui’nin bir gözünde diğerine göre daha fazla hasar olduğunu ifade etti.

Kaya, “Bir temizleme işlemi yaptık. Bu bile bir gün içinde çok fark yarattı. Restorasyon diyebileceğimiz işlemi de adım adım planlıyoruz. Türkiye’de ekipman olarak en iyi ekipmana sahip hastanedeyiz. Bu tür olaylara daha önce de müdahale ettik. Kök hücre laboratuvarımız var. Dünya ortalamasının üzerinde bir tedavi olacak. Bunu yapacağız” diye konuştu.

Ne olmuştu?

31 Aralık gecesi evinde yılbaşı partisi veren Omar Elabdellaoui, havai fişeğin elinde patlaması nedeniyle yaralanmıştı. Hastaneye kaldırılan Norveçlinin görme kaybı yaşadığı iddia edilmişti. Yaşanan olay sonrası Galatasaray Kulübü’nden yetkililer hastaneye akın ederken Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “İçimiz yanıyor, içimize bu akşam ateş düştü” demişti. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri