Ana SayfaTürkiyeEllerim bomboş! G20'deki o fotoğrafın hikayesinin altından Fahrettin Altun çıktı

Ellerim bomboş! G20’deki o fotoğrafın hikayesinin altından Fahrettin Altun çıktı

Osaka’daki G20 zirvesinde Türkiye ile ABD heyetlerinin karşılıklı buluşması çok konuşulmuştu. Çünkü o toplantıda bütün ABD heyeti elinde kağıt kalemle hazır kıta yer alırken Türkiye heyeti elleri bomboş şekilde kameralara yansımıştı. Türkiye kamuoyu günlerdir bu fotoğrafı konuştu. ABD ile büyük gerilimler yaşayan ve onu kontrollü tutmak için büyük çaba harcayan Türkiye, G20 gibi kritik bir zirvede neden böyle bir fotoğraf vererek tartışmalara konu olmuştu?

Sosyal medya fenomeni Cengiz Güldalı bugün çok enteresan bir tweet ile çıkageldi. Türk heyetinin neden elleri bomboş şekilde ABD heyetinin karşısında öylece durduğunu anlatıyordu bu twitter mesajı.

Aynı ana ilişkin iki farkı fotoğraf paylaşıldı aslında. Bunlardan biri ABD’nin paylaştığı G20 zirvesi fotoğrafı. Detaylar bakıldığında tartışılacak bir husus yok. Her iki heyetten katılımcılar derslerini çalışmışlar ve toplantıdaki yerlerini almışlar. Sorunsuz bir an!

Ancak Türkiye ile ABD heyetlerinin (ki bu heyetlere Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump başkanlık diyor) karşılıklı görüşmesi için Türkiye’nin paylaştığı fotoğraf çok konuşuldu, tartışıldı. Deyim yerindeyse Türkiye kendi ayağına sıktı!

Fenomen Cengiz Güldalı’na göre Türk heyetinin elleri bomboş şekilde ABD heyetinin karşısında otururken çekilen fotoğrafının tek bir anlamı vardı: Fahrettin Altun.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun muhtemelen “Benim de olduğum bir fotoğraf paylaşayım” dedi ve ortaya bu garabet manzara çıktı. İşte Türkiye’de gazeteci İsmail Saymaz’ın da muhtemelen öyküsünü bilmeden eleştirip durduğu o ünlü G20 fotoğrafının hikayesi bu şekilde.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz