Ana SayfaTürkiyeElvis Presley ölmedi mi? İnsanlar neden ölmediğine inanıyor?

Elvis Presley ölmedi mi? İnsanlar neden ölmediğine inanıyor?

Rock and Roll kralı olarak bilinen müzik dehası Elvis Presley’in ölmediğine inanan bir grup komplo teorisyeni hala var. Komplo teorilerine bayılan insanlardan Elvis Presley hayranı olanları, Rock and Roll Kralı’nın ölmediğine, onun kendi ölümünü taklit ettiğine inanıyor.

Resmi tarih Elvis Presley öldü diyor: İşte ölüm tarihi

Resmi kayıtlara göre Elvis Presley 1977 yılının 16 Ağustos günü Tennessee Memphis’te Graceland’deki konağında, banyoda hayatını kaybetti.

Komplo teorisi üretenler Elvis Presley'in ölmediğine inanıyor.

Tıpkı 1969 yılında aslında NASA Ay’a iniş yapmadı, gösterilenler bir tiyatroydu ya da 1947 yılında New Mexico’da düşen UFO’daki bir uzaylıda otopsi yapıldığı gibi fikirlere olanlar gibi bazıları da Elvis Presley’in ölmediğine inanıyor.

İnsanlar neden Elvis Presley’in ölmediğini düşünüyor

Hayranları ya da komplo teorisyenleri Elvis Presley’in ölmediğine kanıt olarak mezar taşındaki bir harf yanlışını gösteriyor. Rock and Roll Kralı’nın gerçek adı Elvis Aron Presley ancak mezar taşında ortadaki ismin çift ‘Aa’ ile yani Aaron olarak yanlış yazıldığını söyleyen komplo teorisyenlerine göre bu durum Elvis Presley’in ölmediğinin, ölümünün bir taklit olduğunun açık göstergesi.

Nasıl öldü? Resim tarih kalp kriziyle diyor

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Elvis Presley’in ölmediğini düşünenlerin bir Facebook sayfası bile var. Elvis Presley ölmedi isimli Facebook sayfasının 30 bine yakın takipçisi bulunuyor. 

Gail Brewer-Giorgio isimli yazarın 1988 tarihli kitabına göre Elvis Presley FBI adına muhbirlik yapmaktaydı ve mafya tarafından öldürülmemek için hayatına sahte kimlik ve yeni bir hayatla devam etmeyi seçti.

FBI’a muhbirlik yaptığı iddiaları doğrulanamadı

Elvis Presley hakkında yazılan onlarca kitaptan biri ‘Elvis şifresi çözüldü’ adını taşıyordu. Patrick Lacy imzalı bu kitapta FBI’ın 760 dosyasının halka açıldığını ancak hiçbirinde Elvis Presley’in ajanlık yaptığına dair kanıt içermediğini söyledi. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz