Ana SayfaTürkiyeEmekli amirallere gözaltı

Emekli amirallere gözaltı

104 Amiralin "Montrö bildirisi"nin ardından bu sabah Amirallerin evinden gözaltına alındıu

Montrö bildirisinin ardından polisler bu sabah amirallerin evine giderek gözaltı işlemi yaptı. Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz’in aralarında olduğu 14 Amiral hakkında gözaltı kararı olduğu bildirildi. 10’u gözaltına alındı.

104 Amiralin “Montrö bildirisi”nin ardından aralarında Tümamiral Cem Gürdeniz’in de olduğu 14 Amiral hakkında gözaltı kararı verildi. Bu isimlerden 10’u gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘Montrö’ bildirisinde imzası olan 14 emekli amiralle ilgili gözaltı kararı verildi.

Soruşturmada emekli amirallerden 10’u gözaltına alınırken, 4 şüpheliye 3 gün içinde emniyete müracaat etmeleri için tebligat yapıldı.

Soruşturmada amiraller ‘cebir ve şiddet kullanarak anayasal düzeni ortadan kaldırmak’la suçlandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, “Gözaltına alınmasına karar verilen şüphelilerin tamamı yakalanarak gözaltına alınmış, tüm şüphelilere ilişkin arama ve el koyma işlemleri usulünce icra edilmiştir” denildi.

Soruşturma kapsamında Ergun Mengi, Atilla Kezek, Alaettin Sevim, Ramazan Cem Gürdeniz, Nadir Hakan Eraydın, Bülent Olcay, Kadir Sağdıç, Türker Ertürk, Turgay Erdağ ve Ali Sadi Ünsal gözaltına alındı.

Atilla Kıyat, Engin Baykal, Cemil Şükrü Bozoğlu ve Mustafa Özbey ise ifadeye çağrıldı

Bildiri soruşturması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı dün 104 Amiralin Möntrö bildirisi hakkında dün soruşturma başlatmıştı.

Başsavcılık’tan yapılan açıklamaya göre, “04/04/2021 tarihinde bazı internet siteleri ve sosyal medya mecralarında paylaşılan ve ‘103 amiralden Montrö bildirisi’ başlığı altında yayınlandığı belirtilen açıklamayı hazırlayanlar ile varsa irtibatlı oldukları kişilerin tespiti ve yasal gereğinin takdir ve ifası amacıyla re’sen soruşturma başlatılmıştır” denilmişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri