Ana SayfaTürkiyeEmekliye bayram ikramiyesi bin 500 lira mı olacak?

Emekliye bayram ikramiyesi bin 500 lira mı olacak?

Emeklilerin bayram ikramiyesine 100 lira zam yapılacağı haberi hayal kırıklığı yaratırken CHP'li Kuşoğlu "İkramiyenin TBMM’den 1500 lira olarak çıkacağını umuyorum" dedi.

Emeklilerin bayram ikramiyesine 100 lira zam yapılacağı haberi hayal kırıklığı yaratırken CHP’li Kuşoğlu “İkramiyenin meclisten 1500 lira olarak çıkacağını umuyorum” dedi.

CHP’li isim, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emeklinin bayram ikramiyesinde 100 TL’lik artışın kararname ile düzenleneceği açıklamasını eleştirdi: “Cumhurbaşkanı yetkili değil. İkramiyenin TBMM’den 1500 lira olarak çıkacağını umuyorum…”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emeklinin bayram ikramiyesinde 100 TL’lik artışın kararname ile düzenleneceği açıklamasını eleştirdi.

Bayram ikramiyesi bin 500 lira olur mu

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve Ankara Milletvekili de olan Bülent Kuşoğlu, kararname ile emekli ikramiyesinin artırılacak olmasına tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Kuşoğlu, “Devleti yönetenler ve bürokrasi ne kadar zayıf ki Cumhurbaşkanı’na kararname ile emekli ikramiyesinin artırılacağı açıklamasını yaptırdılar. Halbuki TBMM’de kanunla düzenleme yapılması gerekiyor. Cumhurbaşkanı yetkili değil. Bugün ikramiyenin TBMM’den 1500 lira olarak çıkacağını umuyorum” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Özgür Özel ile Engin Özkoç da emekli ikramiyesinin 1500 TL olması için TBMM’ye kanun teklifi vermişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri