Ana SayfaTürkiyeEmeklilere ve memura kötü haber geldi

Emeklilere ve memura kötü haber geldi

Zamların açıklanmasını ocak ayının ilk gününe bırakan AK Parti bu hamlesiyle enflasyon oranıyla belirlenecek olan memur ve emekli maaşlarını da etkilemiş oldu. Bu hamleyi uzmanlar iktidarın zammı daha düşük tutma çabası olarak değerlendirdi.

Asgari ücretin açıklanması sonrası memur ve emeklilerin gözü yapılacak olan zam oranında. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2021 yılının aralık ayı enflasyonunu 3 Ocak Pazartesi günü saat 10.00’da açıklayacak. Böylelikle memur ve emekli maaşına yapılacak zam oranını da 3 Ocak’ta belli olacak. Fakat hükümetin zam ve enflasyon hamlesi, memur ve emeklinin yine umduğunu alamayacağını gösteriyor.

Yeni yıl ile birlikte art arda gelen zam haberleri hayat pahalılığının yanı sıra memur ve emekli zam oranlarını da yakından ilgilendiriyor. Enflasyona oranla yapılan zam oranında ise zamların aralık ayı yerine ocak ayında yapılması etkili olacak. İktidarın tüm zamları ocak ayında açıklaması nedeniyle enflasyon oranı daha düşük olacak. Bu durum da hükümetin enflasyon oranında memur ve emekliye yapması gereken zammın oranının daha düşük olmasına neden olacak.

İktidarın zamları ocak ayına bırakması, uzmanlar tarafından memur ve emekli maaşlarına yapılacak zammı daha düşük tutma çabası olarak yorumlandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri