Ana SayfaTürkiyeEmekliye gelen zammı Cem Küçük açıkladı

Emekliye gelen zammı Cem Küçük açıkladı

Daha önce asgari ücret hakkında verdiği bilgi doğru çıkan Cem Küçük bu kez de emekli zammı konusunda kulis paylaştı. Küçük’e göre emekli aylıklarına en az yüzde 30 zam geliyor.

Asgari ücrete 2022 yılında yapılacak zammın belli olmasının ardından gözler emekliye yapılacak zamma çevrildi. Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük katıldığı bir canlı yayında emeklilere yüzde 30 ile 40 arasında zam yapılacağını iddia etti.

Asgari ücretin 4 bin 253 TL olarak açıklanmasının ardından gözler emekli maaşı zammına çevrildi. Türkiye yazarı Cem Küçük canlı yayında emekli maaşı zammı için oran verdi.
Habertürk TV ekranlarında Enine Boyuna programında konuşan Küçük, “Emekliye çok iyi zam gelecek. AKP Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu geçtiğimiz gün benim konuğumdu, asgari ücret gibi enflasyon farkları içinde en az yüzde 30-40 zam gelecek. Maaşlar düzeltilecek” dedi.

ASGARİ ÜCRETİ TUTTURMUŞTU

Küçük, TGRT’de katıldığı bir programda Ankara’dan öğrendiği kulis bilgisini paylaşmış ve asgari ücret için “Ankara’da edindiğimiz kaynak, Erdoğan’ın 4 bin 200 TL’ye çıkaracağını söyledi” demişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri