Ana SayfaTürkiyeEmine Erdoğan'dan aşure tarifi: Reçetesinde gizli sevgi, hoşgörü ve birlik var

Emine Erdoğan’dan aşure tarifi: Reçetesinde gizli sevgi, hoşgörü ve birlik var

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Twitter'dan aşure tarifi paylaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Twitter’dan aşure tarifi paylaştı: Tarifini paylaştığım aşure, herkesin çok iyi bildiği, yüzyıllardır mutfaklarımızda pişirilen geleneksel bir reçete. Yurdumuzun dört bir yanından sofralarımıza ulaşan yerel ürünlerle hazırladığım aşurede şeker kullanmadık. Onun yerine kuru meyveler ve biraz da üzüm pekmeziyle tatlandırdık.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Aşure günü dolayısıyla paylaşım yaptı. 

Erdoğan, Twitter adresinden yaptığı paylaşımda, “Aşure’ye vazgeçilmez tadı katan, reçetesinde gizli sevgi, birlik ve hoşgörü malzemesidir. Aşure Günü’nün taşıdığı güzide anlamlarla, tüm İslam alemine ve insanlık ailesine barış ve huzur getirmesini diliyorum. Allah tuttuğumuz Muharrem oruçlarını kabul buyursun. Kerbela’nın kalplerimizde hiç dinmeyecek acısı, sevgi ve kardeşlikle birbirimize tutunmanın önemini bizlere bir kez daha hatırlatsın” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, yaptığı paylaşımda pekmezli aşure tarifi de vererek şunları kaydetti: “Tarifini paylaştığım aşure, herkesin çok iyi bildiği, yüzyıllardır mutfaklarımızda pişirilen geleneksel bir reçete. Aşure paylaşmaktır, komşularımıza ulaştırmayı unutmayalım. Yurdumuzun dört bir yanından sofralarımıza ulaşan yerel ürünlerle hazırladığım aşurede şeker kullanmadık. Onun yerine kuru meyveler ve biraz da üzüm pekmeziyle tatlandırdık. Bu lezzetli, sağlıklı tarifin, sofralarınıza neşe getirmesini diliyorum.”


Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri