Ana SayfaTürkiyeEmre Kongar yazdı: İktidar gidiyor ama gitmeden önce topluma çok ağır bedeller...

Emre Kongar yazdı: İktidar gidiyor ama gitmeden önce topluma çok ağır bedeller ödetecek gibi görünüyor

Cumhuriyet gazetesi yazarı Emre Kongar, bugünkü köşesinde çarpıcı değerlendirmelerde bulundu

Cumhuriyet gazetesi yazarı Emre Kongar, “İktidar gidiyor ama gitmeden önce, topluma çok ağır bedeller ödetecek gibi görünüyor!” dedi.

Bugün Cumhuriyet’te yer alan AYM, yargı ve medya başlıklı yazısında “Ülkenin ekonomik krize girmesiyle birlikte başarısızlığı iyice kanıtlanan ‘Şahsım Devleti’ rejimi hızla yıprandı. İktidar büyük bir hızla seçmen desteğini yitirmeye başladı… Ama ne yazık ki bu yıpranmayı engelleyecek, toplumu rahatlatacak, seçmen desteğini yitirmesini durduracak önlemler yerine, bir yandan baskıyı artırmayı, öte yandan milliyetçilik ve dincilik üzerinden demagojiyi şiddetlendirmeyi tercih etti.” düşüncesini dile getirdi” ifadelerini kullandı.

Kongar, yazısında ayrıca şu ifadelere yer verdi: “Sevgili okurlarım, ülkenin ekonomik krize girmesiyle birlikte başarısızlığı iyice kanıtlanan “Şahsım Devleti” rejimi hızla yıprandı.

İktidar büyük bir hızla seçmen desteğini yitirmeye başladı…

Ama ne yazık ki bu yıpranmayı engelleyecek, toplumu rahatlatacak, seçmen desteğini yitirmesini durduracak önlemler yerine, bir yandan baskıyı artırmayı, öte yandan milliyetçilik ve dincilik üzerinden demagojiyi şiddetlendirmeyi tercih etti.”

Kongar’ın yazısının tamamını okumak için:

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/emre-kongar/aym-yargi-ve-medya-1803241

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri