Ana SayfaTürkiyeEn son HDP seçmenine Öcalan'ın aslında ne demek istediğini anlatan Bahçeli'den Davutoğlu'na...

En son HDP seçmenine Öcalan’ın aslında ne demek istediğini anlatan Bahçeli’den Davutoğlu’na yakışıksız itham

Milliyetçi Hareket Partisi’nin haftalık grup toplantısında konuşan Genel Başkan Devlet Bahçeli, yine mesnetsiz iddialar ile Ahmet Davutoğlu’na yüklendi.

‘Serok Ahmet’in PKK özlemi’ ifadesini kullanan Bahçeli’nin hedefinde Ali Babacan da vardı. Babacan’ı da HDP sevdalısı olmakla suçlayan MHP lideri, “Siyasette üçüncü bir blok arayışı falan değil, düpedüz vatana ihanettir.” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin bu çıkışı akıllara tekrar edilen İstanbul seçimleri öncesi ortağı olduğu iktidarın bölücü başı Abdullah Öcalan’a ‘tarafsızlık çağrısı’ yaptığı mektubu getirdi. Bu mektupla ilgili olarak, “Anlaşılan odur ki, HDP’nin istismarına müdahale etmek, hatta önüne geçmek maksadıyla tarafsızlık çağrısı yapmıştır.” ifadeleriyle söz konusu mektuba açıklama getirme gayretine giren Devlet Bahçeli, hendek operasyonlarıyla terör mücadelede adeta çığır açarak hendeklerin açıldığı bölgeyi PKK’ya dar eden Ahmet Davutoğlu başbakanlığındaki hükumeti hedefe koydu.

https://www.bbc.com/turkce/live/haberler-dunya-48706421

Bölge halkının Ahmet Davutoğlu’na olan ilgisi ve sevgisini farklı şekilde yorumlama çabasına giren Bahçeli, ‘Serok Ahmet’ ifadesinden rahatsız oldu. Bahçeli’nin grup toplantısında sarf ettiği sözler, sosyal medyada MHP’nin bölgede hiçbir varlık gösteremiyor oluşunun hezeyanı olarak yorumlandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri