Ana SayfaManşetEn yeni Google haritaları ve özellikleri! Artık araç hızını da kontrol ediyor

En yeni Google haritaları ve özellikleri! Artık araç hızını da kontrol ediyor

Google’ın son zamanlarda iOS ve Android cihazlarında yeni bir Google Haritalar özelliğini başlattığı bildirilmişti. Bu özellik güncellemesi, sunucu tarafından yapıldığından kullanıcıların kamera konumunun yerini görmek ve hız sınırı özelliğini getirmek için uygulamayı güncellemelerine gerek kalmayacağı bildirilmişti.

En yeni Google Haritasının en önemli özelliği, hareket halinde bulunan yoldaki aracın hız sınırını gösteren özelliktir. Bu hız sınırı, uygulamanın sol altında görünecektir.

Kullanıcılar ayrıca mevcut kamera simgelerini kullanarak aracı, bir araç hızı izleme kamerasıyla da görebilirler. Kullanıcılar, araç hızı kontrol kamerasına yaklaştığında ise, sesli bir bildirim alacaklardır.

Google Haritalar’ın en son özelliği olan bu güncellenmiş uygulama şu anda Danimarka, İngiltere ve ABD’deki kullanıcılar için başlatılmaktadır.

Bu arada Google, geçen yıldan bu yana hız tuzağı kameralarının yerini bildirmek için, kullanıcıları da dahil etti. Kullanıcılar, uygulamanın ana ekranının sol alt tarafındaki “+” işaretli düğmesi ile gerekli yerlere ve mecralara rapor sunabilirler. Bu veriler ise şu anda Avustralya, Brezilya, Kanada, Hindistan, Endonezya, Meksika, Rusya, İngiltere ve ABD’deki kullanıcılar tarafından kullanılabilir durumdadır.

Google, 2016 yılında bu özelliği test etmeye başladı ve San Francisco ile Rio de Janeiro’da, Brezilya gibi yalnızca birkaç ülkede kullanıma sunuldu.

Google Haritalar kullanıcıları, bir süre önce bu özelliği bekliyorlardı. Waze ilk önce bu özelliği sağlamasına rağmen, Google şirketi 2013’te 1 milyar ABD Doları karşılığında satın almıştı.

Ve Apple CarPlay uygulamasına yapılan güncellemeler ile bu özelliği yakın zamanda tanıtmıştır.

Haber: Devrim Aktürk

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz