Ana SayfaTürkiyeEngin Altay: Erdoğan ekonomiyi pert etti

Engin Altay: Erdoğan ekonomiyi pert etti

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, Yüksek Seçim Kurulu’na seslendi. “Bütün dünya İstanbulu takip ediyor. Erdoğan’dan korkmayın Allah’tan korkun, milletten utanın. Yarın Kızılay Meydanında Sıhhiye’ye doğru gidecek sokakta yürüyecek yüzünüz olsun” sözleriyle seslendi.

Engin Altay: Erdoğan’dan değil Allah’tan, milletten korkun, utanın

Engin Altay 31 Mart seçimleri ile ilgili Yüksek Seçim Kuruluna seslendi. Bugün saat 14:30’da Ak Parti’nin başvurusu üzerine toplanacak olan Yüksek Seçim Kurulu’na “Erdoğan’dan korkmayın. Allah’tan korkun, milletten utanın” sözleriyle mesajlar yolladı.

Seçimin yenilenmesi CHP’ye değil Erdoğan’a, AK Parti’ye kaybettirir

“Seçimi iptal edecek bir süreci Türkiye’ye yaşatmak ne Ekrem İmamoğlu’na kaybettirir ne Cumhuriyet Halk Partisine” diyen Altay “Ak Partinin arka bahçesi gibi çalışan Yüksek Seçim Kurulu ve Anadolu Ajansı’nın hep birlikte bu seçim üzerinde manipülasyonla ayar çekmeye çalışıyorlar. Seçimin sonucunu değiştirecek bir tablo çıkarmak veya daha vahimini söyleyeyim seçimin iptal edildiği bir süreci Türkiye’ye yaşatmak ne Ekrem İmamoğlu’na kaybettirir ne Cumhuriyet Halk Partisi’ne. Millet ittifakına kaybettirir. Ama Türkiye’ye ve Erdoğan’a çok şey kaybettirir” şeklinde konuştu.

Engin Altay: Erdoğan ekonomiyi pert etti

Türkiyede demokrasinin rafa kaldırılmasıyla ekonomide, siyasi ve askeri ilişkilerde telafisi imkansız yaraların açılacağını söyleyen Engin Altay, “Bizim Türkiye’de demokrasinin rafa kaldırıması askıya alınması ekonomimizde, askeri İlişkilerimizde siyasi İlişkilerimizde telafisi imkansız yaralar açar. Erdoğan ekonomiyi pert etti, felç etti. Büyük bir kriz zaten an itibariyle var. Bu yaşanan krizin çok daha büyüğünü Türkiye aşmak zorunda kalır. Bedelini millet öder, siyasi sonucunu daha sonra Erdoğan öder ama olan millete olur” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz