Ana SayfaTürkiyeEn uzun süre enkazda kalanlar

En uzun süre enkazda kalanlar

İzmir depreminin ardından enkazda en uzun süre kalan çocuklar kimler? İşte İzmir depreminin ardından enkazda en uzun süre kalanlar ve kurtarılanlar.

Enkazda en uzun süre mahsur kalan ama hayata yeniden tutunan çocuklar Türkiye’ye umut oldu. İzmir depreminin ardından enkazda en uzun süre kalan çocuklar kimler? İşte İzmir depreminin ardından enkazda en uzun süre kalanlar ve kurtarılanlar.

Enkazda en uzun süre kalan: 91 saat mucizesi

Dile kolay tam 91 saat. İzmir’i vuran 6,9 büyüklüğündeki depremin ardından Rıza Bey Apartmanı’nın enkazında kaldı minik Ayda. Henüz 3 yaşında ama zifiri karanlık bir enkazda yaşama 91 saat tutundu ve o enkazdan canıl çıkmayı başardı. Ayda Gezgin sadece ailesinin değil bütün Türkiiye’nin yüzünü güldürdü. Ayda enkazdan çıkar çıkmaz bir ayran ve köpte isteyerek bütün Türkiye’nin sempatisini kazandı.

Ayda, İzmir Bölgesi eski futbol hakemlerinden Uğur Gezgin ve eşi Fidan Gezgin’in kızıydı.  “İyiyim ben” diyen küçük çocuk için ünlü iş insanları, ünlü markalar yardım sırasına girdi.

Enkazda en uzun süre kalan Elif

Bir mucize kurtuluşun kahramanı da minik Elif Tam 65 saat boyunca enkaz altındaydı. Hangi Elif derseniz onu hatırlatan bir sahneyi yazalım. Yardım görevlisinin parmağına tutunan fotoğrafıyla akıllarda yer eden Elif Perinçek. O da Emrah Apartmanı’nda yakalandı büyük İzmir depremine. Elif’in üzerine devrilen sandalye sayesinde hayatta kaldığı belirtildi.

Enkazda en uzun süre kalan İdil: Tam 58 saat

Onun kurtuluşu bütün Türkiye’ye umut verdi. Güç verdi. 14 yaşındaki İdil de Elif gibi Emrah Apartmanı enkazındaydı. Tam 58 saat süren çalışmalar sonunda İdil Şirin sıkışıp kaldığı enkazdan sağsalim kurtarıldı.

Kendiini kurtarmaya gelen görevlilere İdil’in söylediği ilk söz “Kardeşim var, öldü” olmuştu. İdil’in 8 yaşındaki kardeşi İpek Şirin’i depremde hemen yanınnda kaybetmişti.

Cuma öğle saatlerinde yaşanan depremin üzerinden 4 gün geçti. Arama kurtarma çalışmaları hala devam ediyor…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri