Ana SayfaDünyaABD Başkonsolosu peşmerge kıyafetini giydi, veda ederken "Kürtler iki dosta bel bağlayabilir,...

ABD Başkonsolosu peşmerge kıyafetini giydi, veda ederken “Kürtler iki dosta bel bağlayabilir, biri dağlar diğeri de ABD” dedi

Erbil'in görev süresi dolan ABD Başkonsolosu Rob Waller'in vedasi hayil olaylıydı. Peşmerge kıyafetiyle poz veren Waler, Kürtlerin en sarsılmaz dostunun dağlar olduğunu söyledi.

Erbil’in görev süresi dolan ABD Başkonsolosu Rob Waller’in vedasi hayil olaylıydı. Peşmerge kıyafetiyle poz veren Waler, Kürtlerin en sarsılmaz dostunun dağlar olduğunu söyledi.

Erbil’deki görevini devreden ABD’li diplomat Rob Waller, sosyal medyadan yayınladığı veda mesajında peşmerge kıyafeti ile çekilmiş fotoğrafını paylaşarak “Kürtler iki dosta bel bağlayabilir, biri dağlar diğeri de ABD” dedi.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin merkezi Erbil’de başkonsolosluk yapan Amerikalı diplomat Rob Waller, görevinden ayrıldı. Waller, konsolosluğun sosyal medya hesaplarından yayınladığı veda mesajında görevi sırasında çekilmiş peşmerge kıyafetli fotoğrafına yer verdi.

Waller ayrıca, IKBY’nin “resmi marş” saydığı şiiri yazan Yunus Rauf’un anıtındaki fotoğrafını da paylaştı.

Bu fotoğraflar arasında Waller’ı peşmerge kıyafetleri içinde gösteren bir kare dikkat çekti. Waller ayrıca IKBY tarafından “resmi marş” olarak kabul edilen şiiri yazan Yunus Rauf’un anısına yapılan anıtı da ziyaretinden bir kare paylaştı. Bu şiir, bölücü terör örgütü PKK tarafından da kullanılıyor.

Amerikalı diplomat, “ABD ile bu bölgenin insanları arasındaki özel ilişkilerin uzun vadeli olacağı kanaatindeyim” dedi.

Kürtler iki dosta bel bağlayabilir, biri dağlar diğeri de ABD

Waller, hem sosyal medya paylaşımlarında hem de IKBY’de yönetimi elinde tutan Barzani Ailesi’ne yakınlığıyla bilinen yayın kuruluşu Rudaw’da yer alan mesajında da ilginç ifadelere yer verdi. Amerikalı diplomat, bölgede kullanıldığını aktardığı bir söze atıf yaparak “Kürtler iki dosta bel bağlayabilir, biri dağlar diğeri de ABD’dir” diye yazdı.

Waller’ın ayrılmasından sonra ABD’nin Erbil Başkonsolusluğu görevini Robert Palladino üstlendi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri