Ana SayfaTürkiyeErdoğan 10 Kasım konuşmasında CHP'yi eleştirdi

Erdoğan 10 Kasım konuşmasında CHP’yi eleştirdi

Kurucu önder Atatürk ölümünün 83. yılında anılırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, anma töreninde CHP’yi sert şekilde eleştirdi.

Atatürk Dil, Kültür ve Tarih Yüksek Kurumu’nun düzenlediği anma etkinliğinde konuşan Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları şu şekilde:

Malazgirt Zaferi’nden bu yana bu toprakların vatanımız olması için mücadele eden, canlarını veren tüm şehitlerimize gazilerimize, kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Kurucu kadro başta olmak üzere Büyük Millet Meclisi’mizin toplandığı ilk günden bu güne kadar Cumhuriyetimizin ayakta kalması, gelişmesi, büyümesi için gayret gösteren herkese şükranlarımı sunuyorum.

Hala sınır boylarımızda vatan nöbeti bekleyen askerimizden, ekmek teknesi başında ter döken esnafımıza ve işçimize, toprağını eken çiftçimize, fabrikasında üretim yapan girişimcimize, kamuda görev yapan insanımıza kadar büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası için çalışan herkese müteşekkiriz. Amacımız Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında ülkemizi ecdadımızın mirasına layık, milletimizin hayallerine uygun bir seviyeye çıkarmaktır.

Bunun için eğitimden sağlığa, güvenlikten teknolojiye kadar her alanda kurduğumuz alt yapı üzerinde siyasi ve ekonomik gücüyle dünyanın birinci liginde iddia sahibi bir Türkiye inşaa etmenin gayreti içindeyiz.

İlhamımızı Malazgirt’ten, Söğüt’te dikilen ulu çınardan, İstanbul’un fethinden, Çanakkale’de destanın İstiklal Harbi’mizden alarak aydınlık geleceğimize doğru yürüyoruz.

Küresel krizlerin üstesinden başarıyla gelen bir ülke olarak her geçen gün hedeflerimize biraz daha yaklaşıyoruz.

Gece gündüz çalışıyoruz

Hem devraldığımız mirasa sahip çıkan hem de bugüne kadar yapılanları 5’e-10’a katlayan yeni hizmetlerle Cumhuriyeti yaşatmak ve büyütmek için gece gündüz çalışıyoruz.

Toplantımızı gerçekleştirdiğimiz Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın eski ve yeni binası bu anlayışın somut ifadesidir. Aynı şekilde İstanbul’daki AKM’nin binaları da ülkemizin nereden nereye geldiğinin göstergesidir. Aynı anlayışla Atatürk Dil, Kültür ve Tarih Kurumu’muzu Kavaklıdere’deki eski binasını inşallah önümüzdeki yıl sonunda Beytepe’deki yeni yerine taşıyarak yeni bir sembole imza atacağız.

Eğer bu ülkede Gazi’nin siyasi, diplomatik, ekonomik, askeri mirasına sahip çıkan birisi varsa o da biziz.

Atatürk ismine sığınanlar

Atatürk isminin arkasına sığınanlar, Allah aşkına soruyorum ne yapıyorlar? Maalesef kendi ülkeleri ve milletleri aleyhine hangi faaliyet varsa onun değirmenine su taşıyan, garip olmanın ötesinde çarpık bir Atatürk istismarcısı kesimle karşı karşıyayız.

Düşünün, bizi gidip Avrupa’ya şikayet edenler bir şey olur mu? Batı’nın büyükelçilerine bizi şikayet edenlerden bir şey olur mu? Mektup yazıp onlara teslim edenlerden bir şey olur mu? Her şey bir yana, sadece son günlerde yaşananlar bile bu çarpıklığın hangi boyutlara vardığını göstermeye yeter.

Türkiye bunca güvenlik krizi yaşadı, terör örgütleri saldırdı, sınırları kuşatılmaya çalışıldı, ekonomik tuzaklara maruz kaldı, güya Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu partinin başındaki zatın bunların hiçbiri için yabancı büyükelçilere Türkiye’nin çıkarını korumak adına mektup yazdığını hatta ima yollu bir cümle kurduğunu görmedik, duymadık. Ama ülkenin en büyük yatırımını engellemek için tamamı yanlış, tamamı yalan ifadelerle kendi iş insanlarımızı tehdit ediyor, yetmiyor yabancılara mektup yazıp Türkiye’ye karşı ittifak çağrısı yapıyor. Şayet Gazi hayatta olsaydı, bunları o partiden sopayla kovalardı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri