Ana SayfaTürkiyeErdoğan'dan 15 Temmuz ve FETÖ mesajı: Dinimizi sömürdüler, aldandık

Erdoğan’dan 15 Temmuz ve FETÖ mesajı: Dinimizi sömürdüler, aldandık

YÜzlerce şehidin verildiği 15 Temmuz'un yıldönümünde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "FETÖ dinimizi sömürdü, aldandık" dedi.

YÜzlerce şehidin verildiği 15 Temmuz’un yıldönümünde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “FETÖ dinimizi sömürdü, aldandık” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminin 5. yıl dönümü nedeniyle yaptığı konuşmasında “Bizim kutsallarımıza saldıranlara izin vermeyeceğiz. Bunlar bizim dinimizi sömürdüler. Açık söylüyorum, aldandık” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin TBMM’deki Grup Toplantısı’nda konuştu. Burada, muhalefete sert sözlerle yüklenen Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın kararlı bir şekilde yola çıktığını vurguladı. Yarın FETÖ’cü darbe girişiminin 5. yıl dönümü olması dolayısıyla konuşma yapan Erdoğan, Meclis’in 15 Temmuz gecesi sergilediği cesur duruşuyla Gazi Meclis olduğunu kanıtladığını belirtti. Ayrıca FETÖ’yle mücadele vurgusu yaptı.

Erdoğan, “Orta Asya’daki para, finans işlerini yürüten ismini vermeme gerek yok, paye oldu. Yakalandı, sorgulamaları yapıldı. Hain emelleri yerine getirmek için çalışan FETÖ’cüler olduğu açıktır. FETÖ’nün son mensubu etkisiz hale getirilene kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Bizim kutsallarımıza saldıranlara izin vermeyeceğiz. Bunlar bizim dinimizi sömürdüler. Açık söylüyorum, aldandık” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

“TSK’nın yurt dışı görevlendirmelerine ilişkin 17 tezkere Meclisimizde görüşülerek kabul edilmiştir. Meclisimiz 101 birleşimde 650 saati geçen bir çalışma gerçekleştirmiştir. Pek çok önemli düzenleme bu dönemde hayata geçirilmiştir. Meclisimiz dolu dolu bir yasama dönemi geçirmiştir. Gayretleriniz için hepinize teşekkür ediyorum. Meclis çalışmalarının lokomotifini Cumhur İttifakı üstlenmektedir. Arkadaşlarımın oturumlara iştiraklarını bizzat takip ediyorum.

Salgın şartları nedeniyle kesintiye uğrayan 50-60 kişilik kahvaltılı toplantılarımızı milletvekillerimiz ile başlattık. Ekimde Meclis açıldığında inşallah bu toplantıları yeniden başlatacağız. Salgın tehdidinin azalması ile geçtiğimiz normalleşme sürecine paralel olarak il ziyaretlerimizi de hızlandırdık.

Yasama ve yürütme arasındaki iletişimin güçlendirilmesi her iki taraf içinde olumlu olmaktadır.

Biz hiçbir zaman vatandaşımızın kapısına seçimden seçime giden bir parti olmadık.

Biz hiçbir meseleyi, sıkıntıyı görmezden gelmedik, gelmiyoruz. Tam aksine var gücümüzle çalıştık.

Geçmişte inşa ettiğimiz hastanelere karşı çıkanların herhangi bir şey bildiklerinden değil laf olsun diye bunu yaptıkları ortaya çıkmıştır.

CHP yalan ve iftira çıtasını sürekli yükseltiyor. Bunların gerçek yüzünü milletimize göstermek boynumuzun borcudur. Sadece hakikati göstererek sergilenen oyunu bozacağız. CHP’nin içinde saklanamaz hale gelen, taciz, tecavüz, istismar skandallarını saklamak için başlattığı karalama kampanyalarını bunların başlarına geçireceğiz.

Nasıl kıyılarımızı işgal eden müsilajın üstesinden bilimin ışığında yok ediyorsak, Türk siyasetini saran müsilajı da aynı şekilde etkisiz hale getireceğiz.

2023’de yeni dönemin adımları atılacak

Biz Cumhur İttifakı olarak bu yola kararlı bir şekilde çıktık. Hedefimiz 2023 Haziran. 2023 Haziran ile birlikte de ülkemiz yeni bir dönemin adımlarını da atacaktır. Atılan temelin üzerini kapatmak, var olanı satmak olan bir zihniyetin hangi meseleye çözüm üreteceğinin muhasebesini milletimiz ile yapmalıyız. Bizim bakanlarımızın, kurumlarımızın çalışmalarını sahiplenmelerine karşı da dikkatli olmalıyız. Her türlü hırsızlık kötüdür. Altını çiziyorum, siyasi hırsızlık, hizmet hırsızlığı daha kötüdür.

Karşımızda hala çarpıtma ve yalan dışında bir politika yöntemi bilmeyen, öyle bir amacı da olmayan, tek parti özlemiyle yanıp tutuşan bir muhalefet var. Milletin gönlüne girmek yerine, ülkenin milletin felaketinden iktidar devşirmeyi hedefleyecek bir muhalefet var. Biz kimin ne dediğine, ne yaptığına, hangi senaryonun figüranlığına soyunduğuna bakmayacağız. Kendimize bakacağız. Milletimizin hangi konuda ne talebi, ne sıkıntısı varsa onu yerine getirmeye çalışacağız.

FETÖ dinimizi sömürdü

Yarın 15 Temmuz darbe girişiminin 5. yıl dönümü. Meclisimiz o gece sergilediği cesur duruşla, gazilik unvanını hak ettiğini bir kez daha göstermiştir. Devlet ve millet hayatının her yerine sızan bu sinsi yapının ülkeden temizlenmesi kolay değildir. Biz bunları içeride de dışarıda da kovalıyoruz. Yakaladıkça Türkiye’ye getiriyoruz. Orta Asya’daki para, finans işlerini yürüten ismini vermeme gerek yok, paye oldu. Yakalandı, sorgulamaları yapıldı. Hain emelleri yerine getirmek için çalışan FETÖ’cüler olduğu açıktır. FETÖ’nün son mensubu etkisiz hale getirilene kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Bizim kutsallarımıza saldıranlara izin vermeyeceğiz. Bunlar bizim dinimizi sömürdüler. Açık söylüyorum, aldandık. Şimdi toparlandık. 2010’dan sonra bu süreci farklı bir atmosferde götürüyoruz.

PKK ve FETÖ ile mücadele vurgusu

Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Külliye’nin karşısında müzemizi bitirdik, açılışını yapacağız. Ülkemizin güvenliği artık sınırlarda değil tehditlerin bulunduğu yerde başlıyor. Diplomatik misyonlarımızın tüm alt birimlerde güçlendirmemizin sebebi budur.

PKK’ya da FETÖ’ye de teyakkuz halimizi sürdüreceğiz. Bu sadece siyasetin sorumluluğunda olan bir mesele değildir. 84 milyon vatandaşımızın tamamı ülkeyi ayakta tutacak bu kutlu davanın tarafıdır. Yeni nesillerin, çocukların bu anlayışı okul öncesinden başlayarak kazanmalarını sağlamak mecburiyetindeyiz. Kültürünü bilmeyen nesiller avuçladığımız su gibi elimizden akıp gitmeye mahkumdur. Hep birlikte bu doğrultuda azimle, cesaretle yolumuza devam edeceğiz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri