Ana SayfaTürkiyeErdoğan ABD'yi hedef aldı: Hiçbir yaptırım tehdidi bizi davamızdan vazgeçiremez

Erdoğan ABD’yi hedef aldı: Hiçbir yaptırım tehdidi bizi davamızdan vazgeçiremez

ABD’nin yaptırım açıklamalarına cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, çok net ifadelerle “Örtülü veya açık hiçbir yaptırım tehdidi Türkiye’yi haklı davasından vazgeçiremeyecektir” dedi.

Hatırlanacağı gibi Türkiye’nin füze savunma sistemi S-400’leri Rusya’dan satın alma alması başta ABD olmak üzere NATO ülkelerinde büyük rahatsızlık yaratmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğa nLozan Barış Antlaşması’nın imzalanmasının 96. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı:

Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş senedi olan Lozan Barış Antlaşması’nın imzalanmasının 96’ncı yıl dönümüne ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl aynı zamanda istiklal mücadelemizin başlangıcının 100’üncü yıl dönümüdür. Dünyanın en güçlü ordularına karşı verdiğimiz Milli Mücadele, ülkemizin bağımsızlık belgesi olan Lozan Antlaşması’yla taçlanmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti, bir asır önce olduğu gibi bugün de bağımsızlığına, bekasına, vatandaşlarının huzur ve güvenliğine yönelik her türlü tehdidi bertaraf edecek güce ve kararlılığa sahiptir. Son dönemde Doğu Akdeniz’de ve Suriye’nin kuzeyinde attığımız adımlar, milletimizin ve Kıbrıs Türklerinin hak, hukuk ve menfaatlerini koruma hususundaki hassasiyetimizi açıkça ortaya koymuştur.

ABD’ye yaptırım tehdidi tepkisi

Örtülü veya açık hiçbir yaptırım tehdidi Türkiye’yi haklı davasından vazgeçiremeyecektir. Bu düşüncelerle Lozan Barış Antlaşması’nın 96’ıncı yıl dönümünde cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal’i ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, gazilerimizi saygı ve minnetle yâd ediyorum.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz