Ana SayfaTürkiyeErdoğan: Afganistan'da olmak kardeşliğimizin gereğidir

Erdoğan: Afganistan’da olmak kardeşliğimizin gereğidir

Afganistan'daki son durum ve Türkiye'nin tutumu hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Taliban yöneticilerinin ılımlı açıklamaları memnuniyetle karşılıyoruz" dedi.

Afganistan’daki son durum ve Türkiye’nin tutumu hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Taliban yöneticilerinin ılımlı açıklamaları memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir televizyon kanalında gazetecilerin sorularını yanıtlıyor.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Taliban yöneticilerini kabul edebileceğimizi daha önce de ifade etmiştik. Bu tavrımızı bugün de muhafaza ediyoruz. Taliban yöneticilerinin yaptığı itidalli ve ılımlı açıklamaları bizler de memnuniyetle karşılıyoruz.

Yönetimde kim olursa olsun iyi ve kötü gününde Afganistan’ın yanında yer almak hem ahde vefanın hem de kardeşliğimizin gereğidir.

Afganistan’da yer almak kardeşliğimizin gereğidir.

Taliban’ın Türkiye’ye yaklaşımı dikkatlidir ve hassastır

Türkiye’nin Afganistan’daki askeri varlığı, yeni yönetimin de uluslararası alanda elini güçlendirecek ve işini kolaylaştıracaktır.

Afganistan’daki askerlerimiz hiçbir zaman muharip bir güç olarak görev yapmadı. Askerlerimizi orada asla yabancı bir güç olarak görmedik, kullanmadık.

Afganistan’a ciddi yatırımlar yaptık ve yapıyoruz. Türkiye’nin Afganistan’daki varlığı yeni yönetimin işini kolaylaştıracaktır.

Şimdi sahada oluşan yeni gerçeklere göre planlarımızı yapıyor, görüşmelerimizi de ona göre sürdürüyoruz.

SINIRA DUVAR ÖRÜLECEK

İran sınırımızda 4 ilimiz var, Ağrı, Hakkari, Iğdır, Van. Bu sınırımızın tamamı duvarla örülecek. Ağrı ve Iğdır sınırı duvar çalışması tamamlandı

Afganistan’dan toplam 552 Türk vatandaşı tahliye oldu

BIDEN’LA GİZLİ GÖRÜŞME İDDİASI

Bu adam nereden bunu gördü? Kendi büyükelçisi bile böyle bir şeyin olmadığını söylüyor. Ya bu adam yalancı. Bu adamın bugüne kadar doğru bir sözü yok. Olmayan bir şeyin iddiasını veyahut onu savunmak, ortaya koymak…

Orada nasıl dışişleri yetkilisi yoktu diyor. İlla olması mı lazım. Ben varım. ABD Başkanı ile konuşuyorum. Orada sadece tercüman vardı diyorlar. Başınıza tercümanım kadar taş düşsün. Bunu ispatla ben değil, sen mükellefsin. Madem böyle bir ispatın var ispatla. İspatlayamıyorsan özür dile.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri