Ana SayfaTürkiyeErdoğan AK Parti'yi Berat Albayrak'a bırakacak! İşte o senaryo

Erdoğan AK Parti’yi Berat Albayrak’a bırakacak! İşte o senaryo

Gazeteci Murat Yetkin'e göre Erdoğan 2021'de AK Parti'yi Berat Albayrak'a bırakacak.

Her geçen gün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti genel başkanlığını bırakacağı iddiası daha güçlü tartışılmaya devam ederken yeni bir iddia daha geldi. Gazeteci Murat Yetkin’e göre Erdoğan 2021’de AK Parti’yi Berat Albayrak’a bırakacak.

Gazeteci-yazar Murat Yetkin, Erdoğan’ın ‘partili cumhurbaşkanı yükünden kurtulmak’ ve ‘ekonomiyi güven duyulacak bir isme devretmek’ için Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı genel başkan yapabileceğini yazdı.

Murat Yetkin, Erdoğan’ın partili cumhurbaşkanı yükünden kurtulmak için Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı genel başkanlığa getirebileceği görüşünü savundu.

”Adalet? Kalkınma? Partisi?’ başlıklı yazısında Murat Yetkin, 2021’deki genel kurulda, Berat Albayrak’ı parti başkanı yaparak bir yükten kurtulmayı planlamış olabileceğini belirtti.

Murat Yetkin’in yazısından bir bölüm:

“Öte yandan bu durum aile işlerinin devlet işlerinden sonra parti işleriyle de iç içe geçmesi demek. Bu durumun AK Partide kendi siyasi tabanı olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ya da şu anda askeri diplomasinin fiili icracısı Hulusi Akar’ı ne kadar ne kadar memnun edeceğini kestirmek kolay değil. Ya da mevcut yapıda Erdoğan, Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile nispeten sorunsuz çalışan Meclis Başkanı Mustafa Şentop’u.

Ama her halükarda AK Partinin 2021 kongresiyle artık siyasi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şahsi bağlılığa indirgeme ihtimali oldukça yüksek. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ‘parti devleti’ eleştirilerini tetiklemişti, adalet, kalkınma ve parti sorunları ortadayken gidilen 2021 AK Parti kongresi de ‘şahıs’ ya da ‘lider partisi’ tartışmalarını tetikleyebilir.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri