Ana SayfaTürkiyeErdoğan Anıtkabir'de: Aziz Atatürk emanetiniz Türkiye Cumhuriyeti Devleti emin ellerdedir

Erdoğan Anıtkabir’de: Aziz Atatürk emanetiniz Türkiye Cumhuriyeti Devleti emin ellerdedir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Anıtkabir’i ziyaret etti. Erdoğan Anıtkabir özel defterini imzalayarak konuşma yaptı.

dolayısıyla Anıtkabir’de bir konuşma gerçekleştirdi. “Hak ve özgürlüklerde hayata geçirdiğimiz reformlarla cumhur ile cumhuriyetimiz arasındaki bağı tahkim ediyoruz” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü dolayısıyla devlet erkanı Anıtkabir’de gerçekleşen ilk törene katıldı. Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakılmasının ardından burada konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Konuşmasına Aziz Atatürk sözleriyle başlayan Erdoğan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Bağımsızlığımıza giden yolun altın halkalarından Büyük Zafer’in 99. yıl dönümünde bir kez daha huzurunuzdayız. Bu tarihi günde zat-ı Ali’nizi ve aziz şehitlerimizi rahmetle yad ediyoruz. Türkiye’yi bizlere çizdiğiniz hedefler doğrultusunda parlak bir geleceğe taşıyoruz.

‘CUMHUR İLE CUMHURİYETİMİZ ARASINDAKİ BAĞI TAHKİM EDİYORUZ’

Savunma sanayiinde attığımız adımlarla milletimizin göz bebeği olan; Türk Silahlı Kuvvetleri’nin caydırıcılığını her alanda daha da artırıyoruz. Demokraside, adalette, hak ve özgürlüklerde hayata geçirdiğimiz reformlarla cumhur ile cumhuriyetimiz arasındaki bağı tahkim ediyoruz. Emanetiniz olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti emin ellerdedir. Ruhun şad olsun.

Buradaki törenin ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne geçen Erdoğan tebrikleri kabul edecek.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri