Ana SayfaTürkiyeErdoğan: Artık bizim için Kuzey Kıbrıs Güney Kıbrıs diye bir olay kalmadı

Erdoğan: Artık bizim için Kuzey Kıbrıs Güney Kıbrıs diye bir olay kalmadı

AK Parti teşkilatlarına video konferansla seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kritik mesajında "Artık bizim için Kuzey Kıbrıs Güney Kıbrıs diye bir olay kalmamıştır" dedi.

AK Parti teşkilatlarına video konferansla seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kritik mesajında “Artık bizim için Kuzey Kıbrıs Güney Kıbrıs diye bir olay kalmamıştır” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Felaket tellalları karanlık bir tablo çizmeye çalışsa da 2023 hedeflerine kararlılıkla yürüyoruz. Attığımız her adımda karşılaştığımız engelleri, kirli senaryoları boşa çıkarıyoruz. Vesayeti diriltme hayalleri de demokraside ve ekonomide elde ettiğimiz kazanımları geri götürme çabaları da beyhudedir. Milletimiz en son kararını 15 Temmuz’da ortaya koymuştur. Milletimizle birlikte başardıklarımız gibi bu süreci de zafere ulaştıracağız.
Kıbrıs’ta icra ettiğimiz program pek çok açıdan önemliydi. Kıbrıslı vatandaşlarımız yalanlarla, sahte vaatlerle kendilerini aldatanlara cevabını verdi. Kıbrıs Türklerinin masadaki tek talebi egemen devlet statüsünün tanınmasıdır. Yunanistan ve Kıbrıs Rum kesiminin verdikleri sözlerden dönmelerine, şımarıklıklarına rağmen destekleyenlerin söyleyecek sözü kalmamıştır.

Kıbrıs Türklerine haksızlığı yapan Rumlar

1963’ten bu yana Kıbrıs Türklerine haksızlığı, hukuksuzluğu yapan Rumlardı. BM tarafından başlatılan Annan Planı dahil tüm girişimlere hayır diyen yine Rumlardı. Masadan kaçan yine Rumlardı. Adanın zenginlerini ve imkanlarını sadece kendilerine isteyen yine Rumlardı. Artık bizim kısır döngüyü sürdürmek için sebebimiz kalmamıştır. Artık bizim için Kuzey Kıbrıs- Güney Kıbrıs diye bir olay kalmamıştır. Adadaki iki günlük temaslarımız sırasında Kıbrıs Türk’ü kardeşlerimizi kararlı gördüm. Kıbrıs Türk devletinin geniş bir tanınırlığa sahip olması için her türlü gayreti göstereceğiz.

Türkiye 2023’e çok daha farklı bir şekilde girmenin gayreti içinde. Sınamaların artacağı anlaşılıyor. Ülkemizi 19 yıldır sürdürdüğü ve yeni aşamasına geçtiği demokrasi ve kalkınma hamlesinden çıkarmak isteyenler son viraja girdiklerinin farkındalar. Biz de bunun önemini biliyoruz. İşte bunun için Cumhur İttifakı’nın gücüne, AK Parti’nin birliğine, beraberliğine sahip çıkmasının ehemmiyetle vurgu yapıyoruz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri