Ana SayfaTürkiyeErdoğan: Bir mektupla hizaya geleceğimizi sanıyorlar

Erdoğan: Bir mektupla hizaya geleceğimizi sanıyorlar

Trabzon Yaşlıları Koruma Derneği programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eskiden olduğu gibi bir telefon ve mektupla hizaya getirilebilecek bir Türkiye yok” dedi. Erdoğan “S-400 dosyası bizim için bitmiştir, o dosya bizim için kapanmıştır. ABD tepki verecekmiş versin. Gerçi teröristlere silahları bedava veriyorlar.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde; 

Diplomasisi etkin bir Türkiye bölgeyi dizayn etmeye çalışan emperyalist ülkelerin işine gelmiyor.

Doğu Akdeniz’de kıyısı bile bulunmayan Fransa bizim orada sondaj gemimizin bulunmasından neden rahatsız.

Ülkemizin son 17 yılda ekonomi, güvenlik, siyaset, diplomasi ve savunma sanayinde yakaladığı başarılar, birilerini çok ciddi şekilde rahatsız ediyor.

Mazlum ve mağdurlara sahip çıkan değil, önceden olduğu gibi borç alan, IMF kapılarında avuç açan bir Türkiye görmek istiyorlar.

Eskiden olduğu gibi bir telefon ve mektupla hizaya getirilebilecek bir Türkiye yok.

Türkiye Kıbrıs’ta garantör ülkedir. Yunanistan ve İngiltere konuşabilir ama Fransa konuşamaz.

Biz bağımsızlığımızı birilerinin ihsanına, lütfuna borçlu değiliz. Biz masa başında yapılan kirli pazarlıklarla değil, cenk meydanlarında yapılan gazalarla kurulan bir devletiz.

Vatanımızın bekası ve milletimizin istikbali bizim için her türlü hesabın üzerindedir. Açık ve net söylüyorum: Doğu Akdeniz’de Kıbrıs Türklerinin hak ve menfaatlerinin takipçisi olmaktan bizi hiç kimse alıkoyamaz.

NATO üyesi Yunanistan’ın S-300 alması sorun olmazken Türkiye’nin S-400 almasından neden rahatsız oluyorlar? Bu çok manidar. Nükleer enerji programımızdan neden rahatsız oluyorlar?

Hava savunma sistemimizi güçlendirmek ülkemizin en doğal hakkıdır. Biz ekonomide, ticarette, üretimde dışa bağımlı olmak istemediğimiz gibi, savunma sanayiinde de dışa bağımlı bir ülke olmak istemiyoruz.

Ekonomisi sağlam bir Türkiye, kur, faiz, enflasyon sarmalı sayesinde çalışmadan, üretmeden hiçbir riske girmeden zenginleşen bir avuç elitin işine gelmiyor.

S-400 dosyası bizim için bitmiştir, o dosya bizim için kapanmıştır. ABD tepki verecekmiş versin. Gerçi teröristlere silahları bedava veriyorlar.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz