Ana SayfaTürkiyeErdoğan çok emin: Memurumuz da işçimiz de halinden memnun

Erdoğan çok emin: Memurumuz da işçimiz de halinden memnun

Enflasyona ezilen işçi ve memur maaşları hakkında bir açıklama daha yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Memurumuz da işçimiz de halinden memnun dedi.

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, işçi ve memur ücretlerinde yüzde 30’a yakın artış yapıldığını belirterek, “Memurumuz da işçimiz de halden memnun” dedi. Erdoğan, ayrıca Kılıçdaroğlu’nun 3600 ek göstergeyi ‘diline doladığını’ ifade ederek “Bu sözü veren biziz. Önümüzdeki yılın sonuna kadar bu mesele çözülecek” ifadelerini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı. Burada önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan’ın gündeminde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine ‘anayasanın ilk 4 maddesi’ cevabı, ekonomik tablo ve 3600 ek gösterge meselesi vardı.

Erdoğan, kendisine ‘doktor raporu almalı’ diyen Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle yüklendi, “Ülkede hem CHP hem de ülke siyaseti açısından acilen müdahale edilmesi gereken bir durum olduğu açıktır. Bize düşen Allah şifa versin demektir.” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun 3600 ek gösterge meselesini ‘diline doladığını’ iddia eden Erdoğan, “Bu sözü veren biziz. Önümüzdeki yılın sonuna kadar bu meselenin çözüleceğini beyan eden biziz. Bu zat neyi konuşuyor?” sözlerini kaydetti.

Erdoğan memur ve işçilere yapılan ücret zamlarını da değerlendirerek, “Memurumuz da işçimiz de halden memnun. Enflasyonun yüzde 20’nin altında olduğu dönemde ortalama yüzde 30 civarında yaptığımız artışla yanlarında olduklarımızı ortaya koyduk” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Önceki gün genel merkezimizde MKYK oldukça uzun bir toplantı gerçekleştirdik. Dün de milletvekillerimizle ilk grup toplantımızı yaptık. Bugün de sizlerle birlikteyiz.

Salgın döneminde ara vermek zorunda kaldığımız il ziyaretlerimizi tekrar başlattık. Son olarak Kırşehir ve Mersin’e gitmiştik. Cumartesi günü de Adana’nın misafiri olacağız. Hem vatandaşlarımız ve teşkilatlarımızla bir araya geliyor, çok sayıda eser ve hizmetin toplu açılışını yapıyoruz. Yaptığımız toplu açılış törenlerinde kamu ve özel sektör yatırımları yer alıyor. Adana’da da milyar dolarlık özel sektör yatırımının temel atma ve açılış törenlerine katılacağız.

FARKIMIZI ORTAYA KOYDUK

Küresel üretim, tedarik ve lojistik kanallarında tıkanıklık yaşandığı son dönemde ülkemizde aksaklığa meydan vermeyerek farkımızı ortaya koyduk. Salgın dönemini yeni ve büyük bir kalkınma atılımına dönüştürme gayreti içindeyiz. Tüm kesimleriyle milletimizin de bu kalkınma hamlesine sahip çıktığını görüyoruz.

Bu yılın ilk ve ikinci çeyreğindeki ciddi büyüme rakamları doğru istikamette gittiğimize işaret ediyor. Kimileri biz ne yaparsak yapalım, milletimiz hangi imkanlara kavuşursa kavuşsun felaket tellallığı yapmaktan bıkmıyor. Esasen hayatlarında bir defa bile milletle muhabbet etmemiş, uluslararası ilişkiler nasıl yürütülür bilmeyen bu çarpık zihniyetlerin cehaletlerini ortaya sermekten başka bir yolu yoktur. Bizim söylenir söylenmez hakikat denizinde boğmadığımız her yalanın bir süre büyüyüp ayağımıza dolaşması kaçınılmazdır.

Genel merkezimizin, cumhurbaşkanlığımızın, belediyelerimizin ürettiği malzemeleri kullanmalı milletimizin zihnine ve gönlüne kazımalıyız. Bizim insanımız mavra yapanı, desteksiz atıp tutanı istihza ile de olsa bir süre takip eder. Günün sonunda tercihini eser ve hizmet siyasetinden yana kullanır.

KILIÇDAROĞLU’NA ‘RAPOR’ CEVABI

Dün grup toplantısında CHP liderinin anayasa sözlerini aktardım. Kılıçdaroğlu bu durumdan çok alınmış. Görüntülerdeki kişinin ben olduğumuz zannederek sağlık kuruluşundan rapor almam gerektiğini söylemiş. Biz doktorların işine karışmayız ama ortada vahim bir durum olduğu da ortadadır. Bize düşen, Allah şifa versin deyip kendi işimize bakmaktır.

SEN NEREDE DOLAŞTIĞININ FARKINDA DEĞİLSİN

Bu zat önceki gün, enerji fiyatlarını da diline dolamıştı. Dünyanın dört bir yanında enerji fiyatlarının 5 kata kadar arttığı dönemde biz kendi vatandaşımızı korumak için her türlü fedakarlığı yapıyoruz Bay Kemal. Sen nerede dolaştığının farkında değilsin. Enerjide Avrupa, dünya ne alemde görmüyor musun? Adamlar şu anda benzin bulamıyor, görmüyor musun? ABD, Almanya, İngiltere akaryakıtta adeta müflis durumda. Şimdi kamyon şoförü bile bulamıyorlar.

Salgın başladığından beri kamu fiyatlarını sübvanse ederek en alt düzeyde tuttuk. Uluslararası kontratları ülkemiz için en yüksek avantajı sağlamak için gayret içindeyiz. Dünyada ve ülkemizde yaşananların farkındayız ve adımlarımızı ona göre atıyoruz.

MEMURUMUZ DA İŞÇİMİZ DE HALİNDEN MEMNUN

Geçtiğimiz hafta sözleşmeleri yenilenen işçi ve memur ücretlerinde artışlar yaptık. Bay Kemal, bunlardan haberin var mı? Hamdolsun, memurumuz da işçilerimiz de bu toplu sözleşmelerden sonra halden memnun. Enflasyonun yüzde 20’nin altında olduğu bir dönemde ortalama yüzde 30’lar düzeyinde yaptığımız artışlarla çalışanın, üretenin, sabit gelirlinin yanında olduğumuzu çok açıkça ortaya koyduk.

Tabii, belediyeleri, hırsızlık, yolsuzluk, ahlaksızlık, taciz, tecavüz iddialarıyla çalkalanan bir partinin çalışanlara verdiğimiz bu ücret artışlarını görmelerini, anlamalarını, takdir etmelerini beklemiyoruz. Ama hiç değilse bu rezilliklerin yaşandığı yerleri örnek göstererek ülkenin yönetimine talip olduklarını söylemekten vazgeçmelerinin kendileri için daha iyi olacağını da hatırlatmak istiyoruz.

Dünyada uyuşturucu mücadelesi referans olarak alınan bir ülkede bu tür ithamları dile getirmenin ardında başka niyetler olduğu açıktır. İşçiye, emekliye, işadamına, çiftçiye hakaret ederek iktidara gelebileceklerini sananları acı tebessümle takip ediyoruz.

3600 EK GÖSTERGE MESELESİ ÖNÜMÜZDEKİ YILIN SONUNA KADAR ÇÖZÜLECEK

Diline 3600 ek göstergeyi dolamış, bu sözü veren biziz. Önümüzdeki yılın sonuna kadar bu meselenin çözüleceğini beyan eden biziz. Bu zat neyi konuşuyor? Kendi aklınca şehitlerden gazilere her kesimi kışkırtmaya çalışan bu kişi en çok destek verdiğimiz çiftçilerimize de bulaşmış. Biz yaptıklarımızı söylüyoruz güya kendince tarım denklemi kuruyor. Söylediği şeyin çiftçiyi bugünkü seviyesinin geriye düşüreceğinin farkında değil. O derece şuursuz.

Türkiye’de tarımı stratejik sektör olarak belirleyerek bugünkü seviyesine biz getirdik. Her türlü desteği verdik, veriyoruz, vereceğiz. Tarımsal hasılasını 337 milyar liraya, ihracatını da 20 milyar dolara çıkararak Cumhuriyet tarihin en yüksek seviyelerine biz ulaştırdık.

Türkiye, gelişmiş ülkeler dahil pek çok ülkenin gıda-arz endişesi yaşadığı dönemde, geleceğine bakabilmektedir. Bu demek değil ki hiçbir sorun yok. Tabiki sıkıntılarımız var, bunların hangi sebeplerden kaynaklandığını, nasıl çözüleceğini de biz biliyoruz. Türkiye’nin imkanlarını herbir bireyin emrine vermek için hazırlıklarımızı sürdürdüğümüz pek çok proje bulunuyor. Bunları birer birer milletimizle paylaşacağız.

BU YEMİNLİ MİLLET DÜŞMANLARNA CEVAPLARNI VERECEĞİZ

Karşımızdaki tablo 2023’e yaklaştıkça partimize ve hükümetimize yönelik saldırıların artacağını gösteriyor. Biz iftira ve yalanla mücadele etmiş bir siyasi hareketten geliyoruz. Ülkemizin zor dönemi olan 1994’te İBB Başkanlığını CHP’den alarak bunlara rağmen kazandık. Siyasi ve ekonomik çöküntünün zirvede olduğu 2002’de bunlara rağmen geldik. Türkiye’nin demokrasi ve kalkınma mücadelesinde attığımız her adım bunlara rağmen neticelendi. 2023’te Meclis’te ve Cumhurbaşkanlığında sorumluluk üstlenmeyi bunlara rağmen başaracağız. Karşımızdakilerin insafına kalırsak, bunlar bize yağmurlu havada bir bardak su bile vermezler. Bu yeminli ülke ve millet düşmanlarına cevaplarını vereceğiz. Bunu yaparken onların seviyesine inmeyeceğiz.

İşe rehavet girmemesi gerekir, teşkilatımızın sahada olması gerektiğini söylüyoruz. Bunu başarabilirsek 2023, daha büyük hedeflere yolculuğun başlangıç noktası olur. Şu gönüllere vurmak, şu gönüllere dokunmak en büyük kazanımımız olacak.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri