Ana SayfaTürkiyeErdoğan da fayda etmiyor artık! İşte 'hüsran' dedirten son anket

Erdoğan da fayda etmiyor artık! İşte ‘hüsran’ dedirten son anket

Yeni MKYK'nın belli olduğu son kongrede millete 'altınlarınızı bozdurun' çağrısı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isteği karşılık bulmadı. Yatırımda ilk tercih döviz.

Yeni MKYK’nın belli olduğu son kongrede millete ‘altınlarınızı bozdurun’ çağrısı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isteği karşılık bulmadı. Yatırımda ilk tercih döviz.

Cumhurbaskanı Erdoğan, AK Parti kongresinde bir kez daha vatandaşa “altın ve dövizlerini bozdurma” çağrısında bulundu. Ancak Aksoy Araştırma’nın anketine göre, tasarruf yapacak parası olan yurttaşın yatırımda ilk tercihi altın ve dolar. Vatandaşın birikimini Türk Lirası olarak tutma ise yüzde 11.4’te kaldı.

Araştırma, Türkiye gündemine çocuk Mart Ayı 4. Hafta Araştırması’nın sonuçlarını açıkladı. Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haber ine göre, 23 Mart’ta 1067 kişi ile görüşme yapılarak araştırmada Naci Ağbal’ın görevden görevden ve yerine Şahap Kavcıoğlu ‘ nun atılması ile gerçekleştirilen küçük boyda ” Sizce Merkez Bankası’nda yapılan bu değişikliğin nedeni hangisidir ”Sorusu ile vatandaşın Yatırım tercihleri ​​sorgulandı.

$Bugün fazladan 10 bin Türk Liranız olsa hangisine Yatırım yaparsınız” sorusuna yurttaşların, yüzde 39.6’sı altın, yüzde 18.9’u dolar, yüzde 14.3’ü ise kripto para alırım yanıtını verdi.

Parasını Türk Lirası olarak tutmayı tercih edenlerin oranı sadece yüzde 11.4 olarak tespit edildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri