Ana SayfaTürkiye"Erdoğan FETÖ konusunda yanıldı, Ahmet Altan da yanılmış olamaz mı" Canan Barlas...

“Erdoğan FETÖ konusunda yanıldı, Ahmet Altan da yanılmış olamaz mı” Canan Barlas zekası A Haber’i böyle ele geçirdi

Star yazarı, eski AK Parti milletvekili Mehmet Metiner bugün A Haber’i ve Canan Barlas’ı hedef aldı. Sabah gazetesinin başyazarı Mehmet Barlas’ın eşi olan Canan Barlas’ın A Haber Ahmet Altan’ı ilginç ifadelerle savunmasına Mehmet Metiner’den tepki geldi.

Mehmet Metiner yazısında “Birileri kalkıp kendi kanallarımızda ‘Ahmet Altan çok değerli, Altan ailesi özgürlükleri savunmakla ünlü bir aile, Erdoğan da FETÖ konusunda yanıldı, Ahmet Altan da yanılmış olamaz mı’ türünden konuşmalar yaparak bir FETÖ tetikçisine güzelleme yaparsa elbette tarafımızdan eleştirilmeyi hak eder.” ifadelerini kullandı.

Metiner: Olmaz öyle şey

“Artık o birileri eleştiriyi bizim için de bir hak olarak görmeli değil mi?” diyen Metiner, yazısını şöyle sürdürdü:

“Kendileri aklına gelen her şeyi söyleyecek ama biz kendilerini eleştirdiğimizde bozulacaklar, olmaz öyle şey!

Çok açık söyleyeyim: Ahmet Altan veya Altan ailesi üzerinden ortaya konulan bu bakış açısı her bakımdan yanlış ve sorunludur. O zaman her birimiz yakınlıklarımız üzerinden bir FETÖ tetikçisine sahip çıkalım olsun bitsin bu iş. ‘Erdoğan da yanıldı, bu kişi de yanılmış olamaz mı’ dediğimiz andan itibaren bu ölçüt bizi herkesi affetmeye götürür. Oysa bakıyoruz Ahmet Altan hiç de yanıldığını söylemiyor. Söylüyor da biz mi duymadık? Tersine kendi konumunun arkasında duruyor ve mevcut iktidarı ‘zulüm iktidarı’ olarak suçlamaya devam ediyor.”

Mehmet Metiner, yazısını şöyle noktaladı:

“Ahmet Altan’ın başında bulunduğu Taraf gazetesi FETÖ’nün operasyonel bir gazetesi miydi değil miydi? Hayır değildi deniliyorsa o bahsi diğerdir. Evet öyleydi deniliyorsa bırakalım da hukuk gereğini yapsın. Hukukun kararı ne olursa olsun biz bundan sonra hiç bir zaman Altan gibi FETÖ tetikçiliği yapmış birine değer atfetmeyeceğiz. Dahası o ve onun gibilerini de eleştirmeye devam edeceğiz.

Ayrıca inançla savunduğu ensest ilişkiyi romanına taşıyan birine biz ‘değer’ atfetmeyiz.

Bizim değer anlayışımız, ‘usta kalem erbabı’ olan herkesi içermiyor, biline!”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz