Ana SayfaTürkiyeErdoğan Davutoğlu'nu yenebilir mi?

Erdoğan Davutoğlu’nu yenebilir mi?

Liyakat öyle güçlü ve geri dönülmez şekilde kendini sadakate bıraktı ki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın beyin takımı ya da a takımı diyebileceğimiz kadrosu da kalmadı. Adeta tek büyük bir takım oyunu oynamaya çalışıyor. Peki Gelecek Partisi’nde durum nasıl? Ahmet Davutoğlu, nasıl bir kurguyla siyaset sahnesinde? Gelin çok kısaca bir bakalım.

Bir tarafta Berat Albayrak’ın buharlaşmasına neden olduğu 128 milyar doların izini süren ilk isim olan Kerim Rota, Serkan Özcan, İbrahim Turhan gibi ders çalışmayı asla bırakmamış bir ekonomi ekibi.

Diğer tarafta dolar 10 liraya koşarken, Türk lirası tarihin en büyük değer kaybını yaşarken çıtını çıkarmayan Lütfi Elvan, ‘neyiniz varsa üçe katlanacak’ diye sallayan Yiğit Bulut.

Bir tarafta dış politikanın inceliklerine hayatını vermiş, yıllarca büyükelçilik yapmış Ümit Yardım ve Kani Torun gibi iki tecrübe.

Diğer tarafta 10 büyükelçi krizinde tek bir açıklaması bile olmayan Mevlüt Çavuşoğlu.

Bir tarafta anayasa hukukunun en kıdemli ismi, hocası Ergun Özbudun, Serap Yazıcı Gelecek Partisi’nde Türkiye’nin geleceği için kafa yorarken… 

Diğer tarafta, Beştepe’de Mehmet Uçum diye biri ülkenin başına başkanlık sistemi diye bir çorap örüyor.

AK Parti hızla çözülürken, Erdoğan şapkadan tavşan çıkarmakla uğraşıyor. Gelecek Partisi, tedirgin muhafazakar seçmenler için sağlam, güvenilir bir adrese dönüşürken, AK Parti beş benzemez a takımıyla çaresizce paradigma değişimini seyrediyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri