Ana SayfaTürkiyeErdoğan: Ekonomik teröre teslim olmayız

Erdoğan: Ekonomik teröre teslim olmayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin Kızılcahamam’daki kampında, bir kapanış konuşması yaptı. Ekonomik saldırılara dikkat çeken Erdoğan, “Ekonomik teröre teslim olmayacağız” dedi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na linç girişimi ve yumruklu saldırıya bir kez daha değindi.

Erdoğan AK Parti’nin Kızılcahamam kampının kapanışında konuştu. CHP ve HDP’ye sert sözlerle yüklenen Erdoğan “CHP yönetimi alenen PKK’ya YPG’ye sırtımızı dayıyoruz diyenlerle ittifak yapan sanki kendileri değilmiş gibi Kuvai Milliye’den dem vuruyor” dedi. Erdoğan, ekonomide iyileşme sinyalleri olduğunu belirterek “Silahlı ve diplomatik teröre nasıl teslim olmadıysak, ekonomik teröre de teslim olmadık, olmayacağız” ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Seçimden sonra çak yapan bunlar değil mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin Kızılcahamam kampının kapanışında çarpıcı açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu’na yumruklu saldırıyı kınadıkların belirten Erdoğan, CHP’ye HDP ile yaptığı ittifak üzerinden yüklendi. Erdoğan “CHP yönetimi alenen PKK’ya YPG’ye sırtımızı dayıyoruz diyenlerle ittifak yapan sanki kendileri değilmiş gibi Kuvai Milliye’den dem vuruyor. Bunu ben söylemiyorum. Kandil’deki söylüyor. CHP ile birlikte hareket edeceğiz diyor. Öteki çıkıyor batıda CHP ile onları çökerteceğiz diyor. Bunları herkes görmedi mi? Seçim sonralarında çak yaparak ‘Birlikte iyi salladık’ diyen bunlar değil mi? Bizim mücadelemiz CHP’ye oy verenleri bu çarpık zihniyetten kurtarma mücadelesidir” dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satır başları:

İstişare geleneği hem inancımızın hem de kültürümüzün önemli hasletlerinden biridir.

Ekonomi güvenlikle beraber öncelik konularımızdan olacaktır.

Saldırılar güvenliğimizle beraber ekonomimizi de hedef aldı. Son olarak Ağustos ayında kur, faiz ve enflasyon üzerinden saldırıya uğradık. Kısa sürede tedbirleri alıp normalleşme sürecine girdik.

İhracatımız 168 milyar doları gibi tarihin en yüksek seviyesine ulaştı.

İstişare geleneği hem inancımızın hem de kültürümüzün önemli hasletlerinden biridir.

Ekonomi güvenlikle beraber öncelik konularımızdan olacaktır.

Saldırılar güvenliğimizle beraber ekonomimizi de hedef aldı. Son olarak Ağustos ayında kur, faiz ve enflasyon üzerinden saldırıya uğradık. Kısa sürede tedbirleri alıp normalleşme sürecine girdik. İhracatımız 168 milyar doları gibi tarihin en yüksek seviyesine ulaştı.

Ağustos ayından beri yaşanan sıkıntıları çok iyi biliyoruz. Ekonomik göstergeler bakımından 2018 yılını göz önünde bulundurduğumuzda her şeye rağmen başarıyla geride bıraktık. İhtiyacımız olan yapısal dönüşümleri hayata geçirmekte kararlıyız. Önümüzde seçim gerilimi yaşamayacağımız 4 yılı aşkın süre var. Ekonomide yeni dönemin ilk yol haritasını seçimlerin hemen ardından açıkladık. Yapısal değişiklikleri kamuoyu ile paylaştık. Geçtiğimiz 17 yıldaki tecrübelerimiz bize önümüzdeki 4 yılda büyük başarılara imza atacağımızın güvenini veriyor.

Erdoğan: Ya oluruz ya ölürüz

Ekonomik teröre destek olmadık olmayacağız. Bir kez daha gördük ki ya olacağız ya öleceğiz. Bunun başka yolu yok. Yaşadıklarımız bile nasıl başa çıkacağımızı göstermiştir.

24 Haziran seçimlerinden bu yana yaşadıklarımız bize saldırılarla nasıl mücadele edeceğimizi gösterdi. Güvenlik siyaseti ile ekonomik ilişkilerin kasıtlı olarak birbiri ile çatıştırıldığı bir dönemden geçiyoruz.

Ekonomik teröre teslim olmadık olmayacağız. Bir kez daha gördük ki ya olacağız ya öleceğiz. Bunun başka yolu yok. Yaşadıklarımız bile nasıl başa çıkacağımızı göstermiştir.

24 Haziran seçimlerinden bu yana yaşadıklarımız bize saldırılarla nasıl mücadele edeceğimizi gösterdi. Güvenlik siyaseti ile ekonomik ilişkilerin kasıtlı olarak birbiri ile çatıştırıldığı bir dönemden geçiyoruz.

Ticaret erbabından bir ricada bulunmak istiyorum. Onları George, Hans buralara getirmedi. Onları millet buralara getirdi. Bu ülkeyi biz yönetiyoruz. Yatırımcımızın karşısında değiliz ama bu milletin karşısında olanlar bilsinler onların karşısındayız. Bizim potansiyelimiz kullandığımız imkanlardan kat kat fazladır. Gelin kararlarımızı kendi çıkarlarımıza göre verelim. Filanca yabancı finans kuruluşu şöyle diyormuş bunların kıymeti yoktur.

Bölgemizde oynanan oyunları 82 milyon hep birlikte hareket ederek çözeriz.

Erdoğan CHP’ye sert sözlerle yüklendi

Diğer ittifaklara oy veren vatandaşlarımla ilgili asla bir kızgınlığımız, bir kırgınlığımız söz konusu değil, olamaz. CHP yönetimi başkadır. CHP’ye oy veren vatandaşlarımız başkadır. Bunu birbirinden ayıralım.

Türkiye’de özellikle yerli ve milli olan her şeye yönelik linç kampanyası söz konusu olduğunda CHP’nin elinde kimse su dökemez. 

Saldırıyı biz açık bir dille kınadık. Biz şehit yakınlarının taciz edilmesine. Bir toplumun terörist gibi gösterilme çabasına karşı durduk. Rüzgar eken fırtına biçer diyerek bırakınız ahlakı, insanlığa sığmayacak sözlerle yaptıklarını biz unutmadık. Tekrar söylüyorum. Biz kimseyi linç etmiyoruz. Şehit yakınlarımızın hak ve hukukunu savunuyoruz.

CHP yönetimi alenen PKK’ya YPG’ye sırtımızı dayıyoruz diyenlerle ittifak yapan sanki kendileri değilmiş gibi Kuvai Milliye’den dem vuruyor. Bunu ben söylemiyorum. Kandil’deki söylüyor. CHP ile birlikte hareket edeceğiz diyor. Öteki çıkıyor batıda CHP ile onları çökerteceğiz diyor. Bunları herkes görmedi mi? Seçim sonralarında çak yaparak “Birlikte iyi salladık” diyen bunlar değil mi? Bizim mücadelemiz CHP’ye oy verenleri bu çarpık zihniyetten kurtarma mücadelesidir.

“Elim kirlenir diye el sıkmayan bir belediye başkan adayımız varsa kaybeder ve kaybetti. Siz belediye başkanlarımız el de sıkacaksınız vatandaşlarımızla da kucaklaşacaksınız. Arkadaşlar kimlerle oturuyorsunuz kalkıyorsunuz buna da çok dikkat etmeniz lazım. Hiç kimsenin şahsi ajandası Türkiye’nin ve AK Parti’nin misyonunun önüne geçemez. Kendisini ülkesinden ve partisinden büyük görerek bu yolda yürümeye kalkanlar zaten baştan kaybetmiştir. Böylelerinin Türkiye’ye ve AK Parti’ye kaybettirmesine de izin veremeyiz. Millete en iyi hizmeti kim yapıyorsa onunla yola devam etmek, ülkenin ve partimizin yöneticisi olarak bizim görevimizdi. Kendisine tanınan fırsatı, verilen imkanı kullanamayanlar nöbeti devretmeyi kabullenmek zorundadırlar.”

Ramazan için fakir fukara vurgusu

Şimdi önümüzde Ramazan ayı var. Fakir fukara, garip gurebaya ulaşmayı ihmal etmeyeceğiz. Belediyelerimiz ciddi manada bir aracı görevi ile hep birlikte onlara ulaşacağız.

İşi başka yerlere götürmeye kalkarsak tıpkı bizden önceki kadrolar gibi kendimizi tarihin tozlu raflarında buluruz. Yeter ki bizler üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirelim. Gerisini milletimiz kendiliğinden zaten halleder. AK Parti önümüzdeki çeyrek asır, yarım asırda da aynı şekilde devam edecektir inşallah.

Burada yeniden bir araya geleceğiz. Ekonomiden askerliğe birçok alanda adımlar atacağız. Yeniden bir istişare ve değerlendirme toplantımızın daha sonuna geldik

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz