Ana SayfaTürkiyeErdoğan eylülde Bahçeli ile yolları ayırıyor mu?

Erdoğan eylülde Bahçeli ile yolları ayırıyor mu?

Tartışmalı yazılarıyla bilinen Ahmet Takan bu kez de cumhur ittifakının bozulacağı tarih hakkında yazdı. Takan'a göre Erdoğan eylül ayında cumhur ittifakını bitirebilir.

Tartışmalı yazılarıyla bilinen Ahmet Takan bu kez de cumhur ittifakının bozulacağı tarih hakkında yazdı. Takan’a göre Erdoğan eylül ayında cumhur ittifakını bitirebilir.

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, bugün kaleme aldığı yazısında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bir çıkış yolu aradığını belirterek MHP ile yola devam edip etmeyeceğine karar vereceği tarihin eylül-ekim olduğunu söyledi.

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan bugünkü yazısında Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve Erdoğan’ın MHP hakkında vereceği karar hakkında çarpıcı ifadelere yer verdi.

Ahmet Takan, “Güçlendirilmiş soytarılizm sistemi!..” başlıklı yazısında, AK Parti’nin yeni seçim kanunu üzerinde çalışmalarına devam ettiğini hatırlatarak, “AKP, yeni seçim kanunu için HDP ile el altından görüşüyor olabilir mi?.. Daraltılmış bölge sistemine destek alarak kanunun Meclis’ten geçirilmesi için… HDP’ye “seçimde Meclis çoğunluğunu kapalım sonra da Anayasa değişikliğine birlikte bakarız” denmiş olabilir mi?..” diye sordu.

Takan, “Yandaş kalemlere bugünlerde “İyileştirilmiş Cumhurbaşkanlığı Sistemi” diye yazdırılıyor… “Hayırdır bayram değil seyran değil” diyeceğim ama işaret fişeği bayramda o görüntülerle atılmış olabilir. Cumhur İttifakı içinde çatlak inkar edilse de ortada kabak gibi sırıtıyor. İçeride ve dışarıda sıkışan Tayyip Erdoğan çıkış yolları arıyor.” dedi.

Takan yazısının devamında “Bu aralar sarayda hazırlanan yeni seçim yasası taslağı ve Cumhur İttifakı ortakları  arasındaki görüş alışverişleri de epeyce yazdırılıyor. Parlamento tatilden döndükten sonra teklif Meclis’e gelebilir. Tayyip Erdoğan’ın MHP ile yürüyüp yürümeyeceğinin en önemli işaretlerini eylül ve ekim aylarında görebiliriz…” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri