Ana SayfaTürkiyeErdoğan: Faiz belasını bu milletin sırtından kaldıracağız

Erdoğan: Faiz belasını bu milletin sırtından kaldıracağız

AK Parti grup toplantısında konuşan CumhurbaşkanıTayyip Erdoğan, “Faiz belasını bu milletin sırtından kaldıracağız” dedi.

Erdoğan’ın gündeminde iç ve dış siyasete ilişkin önemli konular bulunuyor. İşte Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

“Sözlerimin hemen başında milli sanat ve düşünce nehrimizin günümüze akan temsilcilerimizden olan merhum Sezai Karakoç üstadı rahmetle anıyorum. Kendisi İslam medeniyetini aynı zamanda bir fikir medeniyeti olarak da telakki ediyordu. İnsanı düşüncede hayat arayan, düşüncesi dirilmeden inancı, inancı dirilmeden sanatı ve edebiyatı dirilmeyecek bir varlık olarak görüyordu. Şiirleri, yazıları ve sohbetleriyle dal budak salan ve sanatını da işte bu diriliş ağacının gölgesi etrafında şekillendirmişti.

Onun “Ben Müslümanım, insanlığın türküsünü söylüyorum” sözü bile hepimizi uzun uzun düşündürmeye yeterli mesajlarla yüklüdür. Birçok nesillerin olduğu gibi sonraki kuşakların da kendisinden öğrenecek çok şeyleri var diye düşünüyorum. Tabi Karakoç’u Monna Rosa’sız anmak olmaz. “Ah senin yüzünden kara batacak siyah güller, ak güller…

AK Parti Grup Başkanlığına seçilen İsmet Yılmaz’a yeni görevinde başarılar diliyorum. Naci Bostancı 2023 seçimleri için görevinden affını istedi. Kendisiyle yeni vazife alanlarında yakın çalışmayı sürdüreceğiz.

Hukuki süreç nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın şehit yakınlarına hakaret edenlerin milletvekilliği sakıt olmuştur. Bu küfürbaz, yüzsüz, terbiyesiz kişiliklere hak ettiği dersin gittikleri her platformda ve sandıkta mutlaka verileceğini biliyorum. Hele hele genel başkanı bir bayan olanın küfrü asla yenilir yutulur değildir, bir bayanın ağzından yavşaklar diye bir ifade çıkar mı ya? Ne yazık ki bu çatının altı bunu da gördü. Milletim işte bu tür bir bayana gereken dersi 2023’ün haziranında verecektir. Bu çatının altı bu tür kadınlara asla müsaade etmez.

Hani bacıydı kendisi de, öbür tarafta bu kardeşimizin bacısına söverek ve kendisini tekmeleyerek cevap veriyorsunuz. Şehitlerinin emanetlerine saygı göstermeyenden bu millete hayır gelmez.

Ülkenin 2. büyük partisinin de bölücü örgütün çizgisine dümen kırması hepimizi üzmüştür. Biz bunların sürekli aynı yalanları tekrarlamasına alıştık. Doğrudan ülkemizin güvenliği, insanlarımızın geleceği hedef alınmıştır. CHP’nin tezkere oylamasında ve sonrasındaki tutumu doğrudan Türkiye’yi hedef almaktadır. Bu oylamadan sonra CHP’nin sırtını kimler sıvazlıyorsa ipini de onlar tutuyor demektir.

Son günlerde bir de ‘helalleşelim’ demeye başladı. Kılıçdaroğlu helalleşmeyi nasıl anlıyor? Dün helalleşme kavramına böyle bakan bir zatın bugün birden aydınlanma yaşayıp 180 derece dönüşle helalleşme meselesinin peşine düşmesi ne kadar tuhaf değil mi? Ey Bay Kemal sen önce benim başörtülü kızlarımdan, bacılarımdan helallik dile. Utanmadan onlarn hukukunu koruduk diyorsun. Hayatın yalan.

Biz bu işin gerisindeki niyeti görmesek, diyeceğiz ki olabilir, insan değişebilir. Bay Kemal, ben seninle ilgili kazandığım davaları geri çektim mi? Çektim be çektim ama sen bunların kıymetini anlamadın. Sende bunu anlayacak bir yüz de yok. CHP aynı CHP, Kılıçdaroğlu aynı Kılıçdaroğlu, zihniyet aynı zihniyet. Sadece bunlara verilen rol değişti. Her tarafı lime lime dökülen bukalemun siyasetini milletimizin takdirine havale ediyoruz.

Faiz belasını bu milletin sırtından kaldıracağız

Faiz sebeptir, enflasyon netice. Biz faiz belasını bu milletin sırtından kaldıracağız. Biz faize milletimizi kesinlikle ezdiremeyiz bunu kabulleneceğiz bunun başka çıkışı olamaz. Beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar kusura bakmasın, bu yolda ben faizi savunanla olmadım, olmam kusura bakmasınlar.

Ben bu görevde olduğum sürece arkadaşlar faizle ve enflasyonla mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim. Bu konuda nas ortada, nas ortada olduğu sürece sana bana ne oluyor? Biz iş adamlarımıza diyoruz ki hani sen düşük faizle kredi istiyordun hadi gel neden almıyorsun. Ondan sonra bir araya geliyorlar TÜSİAD’ı falan aa yüksek faizden bahsediyorlar. Ya siz nasıl insanlarsınız? Buyrun düşük kredi alın gelin yatırımı yapın o zaman kaçıyorlar. Bunlar nasıl iş adamı? Türkiye’nin en büyük iş adamlarıymış ondan sonra bize saldırıyorlar istediğiniz kadar saldırın tutmaz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri