Ana SayfaTürkiyeErdoğan: Fazıl Say'ın konserine gittim linç kampanyası başladı

Erdoğan: Fazıl Say’ın konserine gittim linç kampanyası başladı

Önceki hafta dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say’ın konserini izlemeye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün o konserin ardından yaşananlara ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Külliye’de kaymakamlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konserine gittiği için malum kesimlerin Fazıl Say için linç kampanyası başlattıklarını söyledi.

Erdoğan: Sanatçı bunların kendisine hizmet ederse sanatçıdır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizde sosyal gerilimi düşürecek çabalar bazılarını çok öfkelendiriyor. Bu kesimler kendi ipoteklerinde olduklarını düşündükleri alanlarda başkalarının varlık göstermesini söz söylemesini kabul edemiyor. Bunlara göre sanatçı kendilerine hizmet ettiği sürece sanatçıdır. Kalıplarına sığmayan her şeye düşmanlık etmeyi muhaliflik sanarlar. Biz milletimizin safında yer  alarak yolumuza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Fazıl Say’ın yanında olmaktan memnuniyet duydum

Erdoğan, “Geçtiğimiz haftalarda ülkemizin yetiştirdiği dünya çapındaki sanatçılarımızdan Sayın Fazıl Say’ın konserine iştirak ettik. Aynı gün ülkemizi ziyaret eden ABD’li senatör Graham’ı da davet ettim. Bu konserde gerçekten güzel bir müzik ziyafetini yaşadık. Cumhurbaşkanı olarak ülkemizi uluslararası alanda temsil eden sanatçımızın yanında yer almaktan memnuniyet duydum.” dedi.

Erdoğan: Linç kampanyası başlattılar

Cumhurbaşkanı, Fazıl Say’ın konserinin ardından yaşananlar hakkında “Ancak malum kesimler, daha konser daveti şahsıma ulaştığı andan itibaren büyük bir linç kampanyası başlattılar. Şahsıma ve konsere katılan herkese edebe ahlaka ve vicdana sığmayacak laflar ettiler. Bizim gelenekli sanatlarımızla modern sanatlara verdiğimiz değer ortadadır. Sanatçılarımız arasında ayrım yapmadığımız gibi sanat türleri arasında da ayrım yapmıyoruz.” şeklinde konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz