Ana SayfaTürkiyeErdoğan: Geleceğimizi Avrupa ile birlikte tasavvur ediyoruz

Erdoğan: Geleceğimizi Avrupa ile birlikte tasavvur ediyoruz

Erdoğan, şaşırtan açıklamalar yapmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kütahya il kongresinde gerçekleştirdiği kongresinde AB’ye seslenerek şaşırtan mesajlar verdi.

Koronavirüs salgınına karşın vatandaşları bir kez daha tedbirlere uyulması konusunda uyaran Erdoğan, AK Parti’nin planlanan il kongrelerinin salgın dolayısıyla ertelendiğini duyurdu. Erdoğan uygulamaya konuşan kısıtlamalarla da ilgili olarak, “Adeta, bağrımıza taş basarak bu yöntemlere başvurmak mecburiyetinde kalıyoruz” dedi.

Avrupa Birliği’ne de çağrıda bulunan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Doğusundan batısına kuzeyinden güneyine her karışıyla ülkemizi geliştirme, büyütme, zenginleştirme mücadelemizde yeni bir dönem başlattık. Amacımız ne içeride ne dışarıda kimseyle kavga etmek, kimsenin hakkını, hukukunu çiğnemek, meşru duruşunu bozmak değildir. Tam tersine dostlarımızla ve müttefiklerimizle daha büyük işbirliği içinde olmak istiyoruz Avrupa Birliği’nden bize verdiği sözleri tutmasını, ayrımcılık yapmamasını, en azından ülkemize yönelik aleni düşmanlıklara alet olmamasını bekliyoruz. Kendimizi başka yerlerde değil, Avrupa’da görüyor, geleceğimizi Avrupa ile birlikte tasavvur ediyoruz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri