Ana SayfaTürkiyeErdoğan ile Gül'den gizli görüşme! AK Parti parlamenter sistemi dönüyor! Başbakan Abdullah...

Erdoğan ile Gül’den gizli görüşme! AK Parti parlamenter sistemi dönüyor! Başbakan Abdullah Gül

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasında görüşme gerçekleştiği öne sürüldü. Odatv bu iddiaları Abdullah Gül’ün yakın çevresine sordu.

CHP 24. Dönem Milletvekili Ali Özgündüz Cem TV’de “Atakan Sönmez ile Not Defteri” programında  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasında bir görüşme gerçekleştiğini öne sürdü.

Hulusi Akar aracılık etti iddiası

Görüşmeye aracılık eden ismin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar olduğunu kaydeden Özgündüz şunları söyledi:

“Abdullah Gül ile Sayın Cumhurbaşkanı, Saadet Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi… Bunları toparlayıp başka bir ittifak kurarak, parlamenter rejim koşuluyla seçimde cumhurbaşkanlığı için destek verip kendisinin başbakan olması yönünde bir öneri sunulduğu şeklinde kulis bilgisi edindim. Eğer bu doğruysa parlamenter sisteme AK Parti geçecek. Çünkü bu durumda iktidarını sürdürme ihtimali var.”

Odatv iddiaları Abdullah Gül’ün yakın cephesine sordu. 

Abdullah Gül’ün yakın çevresinden edinilen bilgiye göre böyle bir görüşme gerçekleşmedi.

Selçuk Özdağ yalanladı

Odatv, Gündüz’ün Abdullah Gül ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi ile yeni bir ittifak kurarak MHP’yi devre dışı bırakacağı yönündeki iddiaları da adı geçen partilere sordu.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ Odatv’ye yaptığı açıklamada böyle bir görüşmenin olmadığını kaydetti.

Özdağ, “Gizli kapaklı siyasetimiz olmaz, bize dini bayramlarda bile randevu vermeyen Sayın Cumhurbaşkanı ve partisiyle asla yan yana gelmeyiz” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri