Ana SayfaTürkiyeErdoğan işareti verdi! Taha Ün'den Pelikancılara: Tasfiye vaktiniz geldi

Erdoğan işareti verdi! Taha Ün’den Pelikancılara: Tasfiye vaktiniz geldi

Bu akşam Birlik Vakfı Genel Merkezi’nde düzenlenen iftar programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son zamanlarda Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nu doğrudan hedef alan itibar suikastlerine dikkat çekti. Dava bilincine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Görüş farklılıklarımızın dava arkadaşlığımızın önüne geçmesine müsaade etmemeliyiz.” dedi.

Ahmet Davutoğlu’nun manifestosunu açıklamasıyla artan Pelikancı saldırılar YSK’nın İstanbul’da seçim yenileme kararı vermesiyle ayyuka çıkmış, bir taraftan Ahmet Davutoğlu diğer taraftan Abdullah Gül, devlet terbiyesinden uzak yazarların bel altı eleştirilerine maruz kalmıştı.

Taha Ün Twitter’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘dava arkadaşlığı’ vurgusunun önemine vurgu yapan mesajlar paylaştı. Taha Ün Sabah gazetesinde kümelenen Pelikancılar için “Artık evinize dönmenin vakti geldi” dedi.

Taha Ün, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘dava kardeşliği’ vurgusunun ardından paylaştığı twitter mesajlarında ” Dava kardeşliğine halel getiren mekanizmalar ortada. Pelikan çetesi tasfiye edilmeli” dedi.

İşte Taha Ün’ün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajlarını yorumladığı ve Pelikancılara ‘haydi evinize’ dediği o mesajları…

Sabah Gazetesi’nden Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’na alçak ithamlar

Sabah gazetesinde Mahmut Övür Kılıçdaroğlu’nun gizli görüşmesi üzerinden Abdullah Gül’ün ihanet içinde olduğunu ima eden yazılar kaleme almıştı.

Mahmut Övür 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün gizlice İstanbul’da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü iddia etmişti. Bu asılsız ve alçakça iddia bizzat Gül tarafından yalanlansa da yalan haberin köpürtülmesinde Hilal Kaplan da Mahmut Övür’e yazısıyla destek olmuştu.

Yine bir başka Sabah yazarı Melih Altınok da “Ahmet Bey, yeter artık düşün sırtımdan!” gibi küstah bir başlıkla Ahmet Davutoğlu hakkında şu satırları yazmıştı: 

Diyeceğim o ki Ahmet Bey, düşün artık sırtımdan!
Belli ki 31 Mart seçimlerindeki sallantıyı fırsata çevirmeye karar vermişsiniz.
Birileri de sırtınıza tapışlıyor.
Ne yapacaksanız yapın. Ama koltuğunuimzasız bir blog yazısıyla kaybettiğineinanmanın verdiği acizliklekendi başınıza mücadele etmelisiniz.
Kompleksinizi, acınızı size biat etmeyen gazetecilerden çıkartmayın.
Mesela gidin köprüye, müzakerecipolisçilik oynayın.
Ama acele edin, yine gecikmeyin.
Unutmayın, korkuluklara çıkan herkes, geçen sefer “atlamamak için”, geç kalan konvoyunuzu telefonuyla oyalanarak bekleyen arkadaş kadar sabırlı olmaz. Çeker gider.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz