Ana SayfaTürkiyeİlk ateş yandı! Erdoğan: Küçümseyenler bu ateşe iyi baksın

İlk ateş yandı! Erdoğan: Küçümseyenler bu ateşe iyi baksın

Karadeniz'de devam eden sondaj çalışmaları hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Küçümseyenler bu ateşe iyi baksınlar" diyerek muhalefeti eleştirdi.

Karadeniz’de devam eden sondaj çalışmaları hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Küçümseyenler bu ateşe iyi baksınlar” diyerek muhalefeti eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz’deki sondaj faaliyetlerinin devam edeceğini belirterek, “Keşfettiğimiz gazın değerini mesnetsiz iddialarla düşürmeye çalışanlar, bugün burada yanan ateşe iyi baksınlar” dedi.

‘Sakarya Sahası Gaz Yakma Töreni’ne canlı bağlantıyla katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya’nın Manavgat ilçesindeki orman yangınına ilişkin olarak olayın tüm boyutlarıyla araştırıldığını belirterek, “Yangında zarar gören vatandaşlarımıza her türlü destek sağlanacaktır” dedi.

Dışa bağımlılık sona erdi

“Yakın zamanda Karadeniz gazının devreye girmesiyle, kaynaktaki dışa bağımlılığımızı önemli oranda azaltacağız” diyen Erdoğan, sondaj konusunda teknik yeterlilik sayesinde dışa bağımlılığın sona erdiğini vurguladı.

Karadeniz’deki sondaj faaliyetlerinin süreceğinin altını çizen Erdoğan, “Karadeniz’de açtığımız kuyular ilk değildir, son da olmayacaktır. Yaptırımlarla, tehditlerle, şantajlarla, yıldırmalarla bizi engellemeye çalıştılar ancak hiçbirine eyvallah etmedik” diye konuştu.

Karadeniz gazının ilk fazının 2023’e yetiştirilmesi için hem masabaşında hem de sahada büyük emek harcandığını belirten Erdoğan, “Bölgesinin siyasi ve ekonomi bakımından en güçlü ülkesi olan Türkiye’nin uzattığı dost elini tutanlar bugüne kadar hep kazançlı çıktı. Keşfettiğimiz gazın değerini mesnetsiz iddialarla düşürmeye çalışanlar, bugün burada yanan ateşe iyi baksınlar” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri