Ana SayfaTürkiyeErdoğan kaybetti! Müzik yasağı da kalkıyor

Erdoğan kaybetti! Müzik yasağı da kalkıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca büyük tartışma yaratan gece yarısından sonra müzik tartışmasına nokta koydu. Koca müzik sınırlamasının kaldırılacağını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca büyük tartışma yaratan gece yarısından sonra müzik tartışmasına nokta koydu. Koca müzik sınırlamasının kaldırılacağını açıkladı. Erdoğan “Müzikle ilgili sınırlamayı 24.00’e çekiyoruz. Kusura bakmasınlar, gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok” demişti ve kamuoyunda bu sözler derin tartışmalara neden olmuştu.

Koca: Müzik yasağı kalkıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaşanan koronavirüs süreciyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Delta varyantından 3’üncü doz aşılama konusuna kadar pek çok konuya değinen Koca, şehir hastanelerinin devredilmesiyle ilgili de, “Hastanelerin devri söz konusu değil” dedi. Tüm yasakların kalkmasından yana olduklarını söyleyen Koca, 00.00’dan sonra uygulanan müzik yasağının da kalkacağını söyledi.

Fahrettin Koca, Türkiye’nin koronavirüs pandemisi gündemi hakkında önemli açıklamalar yaptı. Spor müsabakalarının artık seyircili oynanabileceğini açıklayan Koca, şehir hastanelerinin devredilmesiyle ilgili de “Hastanelerin, binaların satışı, devri söz konusu değil. Hastaneler de binalar da arsalar da devletindir.” açıklamasını yaptı.

Koca, “Önümüzdeki süreçte biz bütün alanlarda kısıtlamaları kaldırmaktan yanayız. Spor müsabakaları, sayıları belirleyerek, tedbirlerle seyircili oynanabilecek” dedi. Saat 00.00’dan sonra müzik yasağının sorulması üzerine Koca, “Bu yasak da kalkacak” dedi.

Koronavirüs sürecinde aşılamada 3’üncü dozun olunup olunamayacağı da merak konusuydu. Koca konuyla ilgili olarak, “60 yaş üstü için 3’üncü doz aşı gündemde” açıklamasını yaptı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri