Ana SayfaTürkiyeSaadet lideri neden yoktu? Erdoğan Kıbrıs'a Temel Bey'i de davet etmiş

Saadet lideri neden yoktu? Erdoğan Kıbrıs’a Temel Bey’i de davet etmiş

Bayram namazını temaslarda bulunduğu Kıbrıs'ta kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, cami çıkışı Oğuzhan Asiltürk ve Temel Karamollaoğlu hakkında açıklamalar yaptı.

Bayram namazını temaslarda bulunduğu Kıbrıs’ta kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, cami çıkışı Oğuzhan Asiltürk ve Temel Karamollaoğlu hakkında açıklamalar yaptı.

KKTC’ye Türkiye’nin geniş katılımlı bir heyetle geldiği hatırlatılarak “Bir kişi dikkatleri çekti, Oğuzhan Asiltürk. Buradan almamız gereken bir mesaj var mı? Önümüzdeki süreçte heyetinizle farklı farklı isimler de gelir mi?” sorusuna Erdoğan şu karşılığı verdi:

Erdoğan: Temel Bey’i de davet ettik

“Gelmesinden hiç şüpheniz olmasın. Oğuzhan Bey tabii Kıbrıs Barış Harekatı’nın yapıldığı dönemde Erbakan Hoca’mızın en yakın çalışma arkadaşıydı ve o dönemde bu Kıbrıs Barış Harekatı’nda o da üst düzey görev almış olan siyasilerdendi. Bu ziyareti yaparken biz de Oğuzhan Asiltürk Bey’i aramıza, kafilemize katalım dedik. Bunun yanında yine Hoca’mızın mahdumunu da buraya davet edelim dedik. Aynı şekilde yine o dönemin siyasi hareketi olarak, yani o koalisyonun içinde Erbakan Hoca’mızla beraber bulunan kadrodan Temel Bey’i de davet ettik. Yani bu davetleri yaparken hep birlikteliği, beraberliği sağlayarak burada olalım istedik. Nitekim Demokratik Sol Parti’nin şu andaki Genel Başkanını da aramıza aldık. Çünkü merhum Ecevit’in o da şu andaki makamında bulunduğu için o da bizimle beraber. Derdimiz bütün bu birlikteliği sağlamak, bu birlikteliği çok daha güçlü hale getirmek ve bundan sonraki süreçte de biliyorsunuz artık biz ‘Kuzey-Güney’ de demek istemiyoruz, artık ‘Kıbrıs Türkü’ diyoruz olaya böyle bakıyoruz, bundan sonra da böyle devam ettireceğiz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri