Ana SayfaTürkiyeErdoğan Kılıçdaroğlu'na hain diyen çocuk hakkında ilk kez konuştu

Erdoğan Kılıçdaroğlu’na hain diyen çocuk hakkında ilk kez konuştu

Ukrayna dönüşü gazetecilere açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na hain diyen küçük çocuk hakkında da konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya-Ukrayna geriliminin arttığı süreçte Ukrayna’ya kritik bir ziyarette bulundu. Ukrayna dönüşü gazetecilere açıklamalarda bulunan Erdoğan, Batı’nın çözüme katkı sağlamayıp sadece çomak soktuğunu söyledi, “Arabulucu bir sıfat bize yüklenirse, bu sıfatla bu işin içine girmeyi kabulleniriz” dedi. Trabzon mitinginde Kılıçdaroğlu’na ‘hain’ deyip sonra özür dileyen çocukla ilgili de ilk kez konuşan Erdoğan, “Esasında çocuk ne demiş önemli değil” sözlerini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batılı ülkelerle Rusya arasında Ukrayna geriliminin giderek tırmandığı bir dönemde Ukrayna’ya dün kritik bir ziyaret gerçekleştirdi.

Erdoğan, Ukrayna ziyareti dönüşünde, uçakta gazetecilere gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

Erdoğan’ın Trabzon’daki açılış töreninde sahneye çıkan küçük bir çocuk, Kılıçdaroğlu hakkında “O adam hain hain. En iyi adam burada, oyunuzu ona verin” demişti. Bu duruma tepki gösteren muhalefet art arda açıklamalarda bulunmuştu.

Erdoğan, ‘hain’ polemiği ile ilgili de konuştu. “Onların hepsi bizim çocuklarımız” diyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

Trabzon’da bir evladımız sahneye gelmek için ağlayarak çok ısrar edince biz de yanımıza çağırdık. Kendisi o esnada mikrofonu kapıp bir şeyler söyledi. Esasında çocuk ne demiş önemli değil. Nihayetinde çocuktur. Ama bununla ilgili bir sürü şey konuşuldu. Onların öyle demesi, böyle demesi çok da önemli değil. Biz ne yaptığımıza bakacağız; bu ülkenin evlatları arasında hiçbir ayrım yapmadan yolumuza da aynı kararlılıkla devam edeceğiz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri