Ana SayfaTürkiyeErdoğan Kılıçdaroğlu'na sert çıktı: Sen nasıl ülkenin memurlarını tehdit edersin

Erdoğan Kılıçdaroğlu’na sert çıktı: Sen nasıl ülkenin memurlarını tehdit edersin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola ziyaretinden önce yaptığı basın açıklamasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu çok sert ifadelerle eleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Bu size son çağrımdır” sözleriyle 18 Ekim’i işaret ederek bürokratları uyarmıştı. Kılıçdaroğlu “Pazartesi itibariyle bu düzenin illegal isteklerine verdiğiniz tüm desteğin sorumluluğu size ait olmaya başlayacaktır” demişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afrika ziyareti bugün başlıyor. 4 günlük ziyaret süresince 3 ülkeye gidecek olan Erdoğan’ın hedefinde diplomatik ve ikili ilişkilerin yanı sıra son zamanlarda büyük bir ivme kazanan Afrika ülkeleri ile ile ticaret ilişkileri de yer alıyor.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Önemli adımlar atacağız. Ziyaretlerimiz kapsamında meclis hitabımız da olacak. Karşılıklı ziyaretlerimiz ilişkilerimizde önemli bir ivme yakalanmasına vesile oldu.

İlişkilerimizi daha ileriye nasıl götüreceğimize ilişkin değerlendirmelerimiz olacak.

Son durağımız Nijerya olacak. Bu konuda Maarif vakfı okullarımız, Türk Kızılayı ve diğer kurumlarımızın çalışmaları da Afrikalı kardeşlerimizle gönül köprülerimizi sağlamlaştırıyor. Bunları değerlendirme imkanı bulacağız.

Afrika’ya bir farklı bakıyoruz. Başkaları gibi eski sömürge düzenini yeni yollarla sürdürmeye çalışanlardan da değiliz.

Vesayet zihniyetine sahipler

Ana muhalefet liderinin bu açıklaması CHP’nin vesayet zihniyetine sahip olduğunun açık bir itirafıdır. Bu CHP zihniyetinin ilk çılgınlığı değil. Bu hukuk dışı çağrı kamu düzenine ciddi bir tehdittir. Bunlar ne milli iradenin ne de demokrasinin ne olduğunu biliyorlar. Heves ettiğiniz günler ki vesayet günleridir onlar da geride kaldı. Herkes görevini hukuka uygun yapmak mecburiyetindedir. Kılıçdaroğlu’nun kamu görevlilerine yönelik bu tehdidi açıkça suçtur sen nasıl olur da bu ülkenin memurlarını tehdit edersin? Bir taraftan öğretmenleri, memurları, polisi, yargıyı tehdit ediyorsun. Sen kimsin ya böyle bir şeyi nasıl yaparsın? Bugüne kadar AK Parti zihniyetinden 19 yılda böyle bir şey duydunuz mu? Şimdi bir de tarih veriyor, yarın şimdi pazartesi yarından itibaren memurların vay haline… Hadi bakalım ne yapacağını göreceğiz. Bay Kemal bu alan boş değil.

MB’nin bağımsızlığını tartışıyorsun. Merkez Bankası başkanı sana randevu verdi. Bağımsız olmamış olsaydı sana bu randevuyu vermemiş olabilirdi. Ve yalan yanlış açıklamalarla da ziyaretten çıktıktan sonra hala medyayı kandırmaya kalkıyorsun. Halkı kandırmaya kalkıyorsun. Verdiğiniz rakamlar baştan aşağı yanlış. utanmadan sıkılmadan böyle bir ziyareti gerçekleştirdiğini ifade ediyorsun.

CHP’nin bu diline alışığız

Bu dil vesayet ve darbe dönemlerinin dilidir. Biz CHP’nin bu diline alışığız ama her şeyden önce biz bu dönemleri gömeli çok oldu. Tabi o zamanlar Kılıçdaroğlu siyaseti bilmiyordu. Yeni yeni alışacak ama bu da zaman alacak ve herhalde ondan sonra da elveda siyaset diyecek.

Bu zatın FETÖ’cülerin, PKK’nın ve kendilerini desteklediklerini beyan eden kimi ülkelerin gazıyla kendini ortaya atmasından doğrusu üzüntü duyuyorum. Koronavirüse bile çare bulma noktasına gelen tıp ilminin bu zatın acınası haline bir çözüm geliştireceğini umut ediyorum.

Türkiye’nin yıkım değil eser ve hizmet siyasetine ihtiyacı vardır. CHP’ye gönül veren vatandaşlarımı da partilerinin düşürüldüğü bu acıklı durumdan çıkması için harekete geçmeye davet ediyorum.

Anketlere tepki

Değerli arkadaşlar özellikle son dönemde ortaya atılan anketlerin kimler tarafından ne amaçla yapıldığı ortadadır. Bu tür anketlerde manipülasyondan ciddi manada bıktık. Ama gerçekçi anketler bunların manipülasyonlarını tamamıyla ayaklar altına alacak anketlerdir. Anketle millete psikolojik operasyon çabaları her zaman olmuştur. Ama biz bunlara alışığız. Kamuoyu araştırma şirketlerine benim güvenimin kalmadığını daha öne de açıklamıştık.

Son seçimlerde sonuçları bırakın bileni, yakın tahminde bulunan bile çıkmadı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de bunu açıkça gördük. Çalıştıkları partinin beklentilerine göre sonuç çıkarıyorlar.

Eserleri yatırımları milletimiz görmüyor mu sanıyorsunuz? Sandık bu işlerin aynasıdır. Milletin gönlünde şaşmaz yer alan AK Parti inşallah Haziran’da da yola devam diyecektir. Ben Milletimizin bu balon anketlere gereken cevabı vereceğine inanıyorum.

Arkadaşlar bu konu tabi malum F-35 konusuyla bağlantılı bir konu. Bizim böyle bir durumumuz söz konusu değil. Biz 1 milyar 400 milyon dolar ödeme yaptık. Bu ödemeler karşısında ABD’nin böyle bir teklifi söz konusu oldu. Bununla ilgili olarak da biz ülkemizin savunma ihtiyaçlarını gidermek için ne gerekiyorsa bu adımları atalım dedik. Bugünün devamlılığı için de özellikle savaş uçağı filomuzu her zaman hazır ve modern duruma getirmek için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. F-16’ların modernizasyonundan tutun yenilerini almak suretiyle filomuzu daha da geliştirelim gayreti içerisindeyiz. Bu F-35 programı kapsamında ödemesini almamız gerekiyor. Görüşmelerimizde bu konuyu dile getiriyoruz. Sorunun çözümü için de diyaloğu önemsiyoruz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri