Ana SayfaTürkiyeErdoğan: Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı olmaya meraklı değilim

Erdoğan: Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı olmaya meraklı değilim

“Benim cumhurbaşkanım değilsin” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt gecikmedi. Muhtarlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “”Ana muhalefetin başındaki zat şahsımı bu göreve meşru şekilde gelmemekle itham ediyor ‘benim cumhurbaşkanım değilsin’ diyor. Bay Kemal, ben senin cumhurbaşkanın olmaya meraklı değilim, ben milletimin cumhurbaşkanı olarak seçildim” ifadelerini kullandı.

Muhtarlarımızı üzen beni de üzer. Muhtarlarımızı memnun eden beni de memnun eder. Bu toplantılarımıza başladığımız günden beri gerek muhtarlarımızın gerek muhtarlarımız aracılığıyla pek çok vatandaşımızın sıkıntısına çözüm bulduk. Ne söz verdiysek başbakanlığım döneminden beri yerine getirdik.

Ben milletimin cumhurbaşkanıyım

Bu salondaki manzara Türkiye’deki demokrasinin nasıl ahenk içinde işlediğinin en bariz örneğidir. Demokrasiyi herkes böyle anlamıyor. Ana muhalefetin başındaki zat şahsımı bu göreve meşru şekilde gelmediğimi iddia ediyor ve ‘Benim Cumhurbaşkanım değilsin’ diyor. Yahu Bay Kemal ben senin cumhurbaşkanın olmaya meraklı değilim. Milletimin cumhurbaşkanıyım. Sen yüzde 52.6’ya ihanet edemezsin. Bugüne kadar ettiğin için de bir yaraya merhem olamadın. 31 Mart’ta olamayacaksın. Teröristlerle el ele yürüyene benim milletim yürü demez.

Meşruiyetle ilgili pek çok yorum var. Siyasi iktidarın meşruiyeti yönettiği toplumdan aldığı desteği ifade eder. Bir siyasi parti desteği almışsa meşru bir iktidar olarak anayasa ve yasalar çerçevesinde ülkeyi yönetme hakkına sahiptir demektir. Geçmişte siyasi partiler çok düşük bir destekle ülkeyi yönetmeye kalktıkları için istikrarsızlığa maruz kalıyorduk. 16 yılda halkımızın büyük bir teveccühü ile iktidar olduk.

CHP’lilerin tercihine saygılıyım

Bu zat kaset kumpasıyla önü açılmış olsa da CHP kurultayın seçilip geldiği için meşru bir siyasetçi kendine göre. Bizim CHP delegelerinin iradesine saygımız vardır, tercihlerine saygı duyuyoruz. Son seçimlerde 26 milyon 330 bin vatandaşımızın ortaya koyduğu iradeyi meşru görmediğine göre demek ki bu zatın kafasında başka bir demokrasi tarifi bulunuyor. Adamları dökülün sokaklara diyor. 15 Temmuz gecesinde Bakırköy Belediyesi’ne sığınıyor. Biz darbelere karşı milletimizle beraber tankların önünde dururuz.

Teröristlere arkadaşlar demek terör örgütüne destek vermek FETÖ gibi ihanet çetesinin taşeronluğuna soyunmak da bunların demokrasisine işarettir.

Bunlara göre CHP’ye hizmet eden demokrasi meşrudur. Seçilmiş cumhurbaşkanını meşru görmeyen kafa sanıyor musunuz ki siz muhtarları meşru sayar? Kılıçdaroğlu’nun kafasına göre hiçbiriniz meşru değilsiniz. Maalesef böyle çarpık zihniyet ana muhalefeti temsil ediyor. Oysa muhtarların buradaki görüntüsünü milli iradenin sembolü olarak değerlendiriyoruz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz