Ana SayfaTürkiyeErdoğan: Konuşun, Sezen Aksu olayı bana kalmasın

Erdoğan: Konuşun, Sezen Aksu olayı bana kalmasın

“O dilleri koparmak bizim görevimizdir” sözleriyle Sezen Aksu tartışmasına balıklama dalan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partililere yeni mesajlar verdiği iddia edildi.

AKP’nin önceki gün toplanan MYK’sında, Sezen Aksu’nun şarkı sözlerini 5 sene önce yazdığı ve Sedef Kabaş’tan ayrı değerlendirilmesi gerektiğini dile getirildi. Erdoğan’ın da bunun üzerine “Konuşun tabii, bana kalmasın bu konular” dediği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün yapılan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, gazeteci Sedef Kabaş’ın sözleri gündeme geldi.

Öte yandan, sanatçı Sezen Aksu ile ilgili yapılan açıklamalar da toplantının diğer gündem başlığı oldu. Bazı kurmaylar, Sezen Aksu’nun bu şarkı sözlerini 5 sene önce yazdığı ve Sedef Kabaş’tan ayrı değerlendirilmesi gerektiğini dile getirdi. Erdoğan’ın da bunun üzerine “Konuşun tabii, bana kalmasın bu konular” dediği öğrenildi.

Erdoğan geçen gün, isim vermeden “Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir” diyerek Sezen Aksu’yu hedef almıştı. MHP lideri Devlet Bahçeli ise “Serçeysen serçeliğini bil, sakın kuzgunluğa heves etme” sözleriyle Sezen Aksu’ya yüklenmişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri