Ana SayfaTürkiye"Erdoğan MHP ve Vatan Partisi'nden kendini kurtarmak istiyor"

“Erdoğan MHP ve Vatan Partisi’nden kendini kurtarmak istiyor”

Gazeteci Ruşen Çakır, YouTube kanalında Selçuk Özdağ’a saldırıyla değişen siyasi gündemi yorumladı. Ruşen Çakır, Temel Karamollaoğlu'nun Erdoğan hakkındaki sözlerine dikkat çekti.

Gazeteci Ruşen Çakır, YouTube kanalında Selçuk Özdağ’a saldırıyla değişen siyasi gündemi yorumladı. Ruşen Çakır, Temel Karamollaoğlu’nun Erdoğan hakkındaki sözlerine dikkat çekti.

İşte Ruşen Çakır’ın o analizi…

Erdoğan’ın da bir şekilde var olacağı, bir geçiş dönemi alternatifinin de muhalif çevrelerde değerlendirildiğini görüyorum. Davutoğlu bunu en açık şekilde dile getiren ilk isim.

Davutoğlu Bahçeli ve Perinçek’i işaret ediyor. Bu ittifakın sonuna geldiği kanısında. 

Gelecek Partisi’nden konuştuğum kaynaklarla yaptığım sohbetlerdem çıkardığım kadarıyla…

Bu reform çıkışları bir arayış. Bir tür Perinçek ve Bahçeli’den kurtulma arayışı söz konusu.

Erdoğan içinde bulunduğu çıkmazdan kurtulmak için bir şeyler yapmak istiyor. Ancak şu anki ittifak onu buraya hapsetmek istiyor.

Erdoğan’ın attığı son adımlar AK Parti içinde yeni arayışlar aslında. Ama bu arayışlara müdahale olduğu söyleniyor. Erdoğan geri atmak zorunda kalıyor.

Erdoğan kendini kurtarmak istiyor

Konuştuğum bir CHP’li şunu söyledi. Erdoğan bu durumdan çıkmak için bir arayış içinde. Çeşitli partilerle konuşuyor. 

Temel Karamollaoğlu TV5’teki yayında mealen şöyle şeyler söyledi. Erdoğan’ın bizim partimizle temas kurma girişimini Cumhur ittifakını kurtarmak olarak değil de Erdoğan’ın kendisini MHP’den ve Vatan Partisi’nden kurtarmak olarak neden görülmüyor. Bu soru ilginç bir soru.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri