Ana SayfaTürkiyeErdoğan o sözleri Sezen Aksu için söylememiş! İşte sürpriz son dakika açıklaması

Erdoğan o sözleri Sezen Aksu için söylememiş! İşte sürpriz son dakika açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan neredeyse bir haftadır tartışılan Çamlıca Camii’ndeki sözlerine açıklık getirdi. Erdoğan, “Benim oradaki muhatabım Sezen Aksu değildir” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5 yıl önce yazdığı şarkıda Adem ve Havva’ya hakaret ettiği iddia edilen Sezen Aksu için “O dili kopartmak görevimizdir” demişti. Erdoğan, sözlerinin hedefinde Aksu’nun olmadığını belirterek, “Burada çok açık net bir gerçeği ortaya koymakta fayda var. Öncelikle benim oradaki hitabımın muhatabı Sezen Aksu değildir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, İstanbul’u etkisi altına alan şehirde hayatı olumsuz etkileyen kar yağışı, ülkede yaşanan doğal gaz kesintileri ve diğer konu başlıkları hakkında gazetecilerin sorularını cevapladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme ilişkin değerlendirmelerini NTV canlı yayınında yaptı. Erdoğan’ın gündeminde ilk sırada İstanbul’da etkili olan kar yağışında ortaya çıkan sorunlar yer aldı. Erdoğan konuyla ilgili, “Ne yazık ki daha önceki uygulamaları bile devam ettiremeyen bir yönetim elinde İstanbul. Biz, İstanbul’umuzu kaderine terk edemeyiz. 03.00’e kadar takip ettim, arkadaşlarımla irtibat halinde oldum kara yollarındaki çalışmaları koordine ederek izledim. Bu tam anlamıyla basiretsizliktir. Kar yağdıktan sonra tedbir alamazsınız. Kış mevsimine girerken bütün tedbirlerinizi almalısınız. İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere muhalefet belediyelerine genel bütçeden aktarılan paylar, 2019’dan bu yana aşağı yukarı 2 kat artırılmıştır.” açıklamasında bulundu.

İRAN’DAN DOĞAL GAZ KESİNTİSİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran’dan Türkiye’ye gelen doğal gazda yaşanan kesintiler ve bunun sanayi üretimine yansımaları hakkında da açıklama yaptı. Erdoğan, “Bizim İran’a borcumuz söz konusu değil, tam aksine bu iddialar yalandır. 2021’de vatandaşların elektrik faturalarında yüzde 50, doğal gazda yüzde 75 sübvansiyona gidilmiştir. 2022’de de benzer sübvansiyonlar devam edecek.” dedi.

DÖVİZE ENDEKSLİ TL HESABINDA NE KADAR BİRİKTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 Aralık gecesi açıklanan dövize endeksli Türk lirası hesabında biriken paranın hacmini açıkladı. Erdoğan, “25 Ocak itibarıyla büyüklük 203 milyar lirayı aştı. 58,6 milyar lirası döviz hesaplarından dönüşen tutar” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri