Ana SayfaTürkiyeKale boş! Erdoğan: Öğretmen maaşlarını en çok iyileştiren ülke Türkiye'dir

Kale boş! Erdoğan: Öğretmen maaşlarını en çok iyileştiren ülke Türkiye’dir

Öğretmenler için düzenlenen atama programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öğretmen maaşları hakkında söyledikleri şaşkınlık yarattı.

“2021 Yılı 20.000 Öğretmen Atama Programı”nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Avrupa’da son 20 yılda öğretmen maaşlarını en çok iyileştiren ülke Türkiye’dir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “2021 Yılı 20.000 Öğretmen Atama Programı”nda konuştu. Avrupa’da son 20 yılda öğretmen maaşlarını en çok iyileştiren ülkenin Türkiye olduğunu söyleyen Erdoğan, okulları açık tutmakta kararlı olduklarını söyledi.

“ÖZLÜK HAKLARINDA BÜYÜK İYİLEŞTİRME YAPTIK”

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Biraz sonra atanacak öğretmenlerimizle birlikte okullarımızda görev yapan öğretmen sayımız 1 milyon 137 bini bulacaktır.

Çağın gerektirdiği her türlü bilgi ve beceriyle donatılmış yetişmiş insan gücümüzü ekonomimizin, toplumumuzun ve demokrasimizin lokomotifi olarak görüyoruz.

Avrupa’da son 20 yılda öğretmen maaşlarını en çok iyileştiren ülke Türkiye’dir. Öğretmenlerimizin özlük haklarında büyük iyileştirme yaptık.

Öğretmen başına düşen öğrenci sayısı ilkokullarda 17, ortaokullarda 15, liselerde 12 seviyesinde.

Çocuklarımızın uzaktan erişimini sağlamak için salgında 2 milyon tablet dağıttık. Eğitime yaptığımız yatırımlarla okulların teknolojik ve fiziki şartlarını geliştirdik.

“EĞİTİMİN NİTELİĞİNİ GELİŞTİRMEMİZ GEREKİYOR”

Türkiye’de eğitim altyapısındaki eksiklikler giderildi. Bundan sonra eğitimin niteliğini geliştirmemiz gerekiyor.

Okullarımızı açık tutmakta kararlıyız. Öğrencilerimizin akranlarıyla birlikte eğitim görmesi için açık tutulması önemlidir. Gerekli tedbirler alındı. Pazartesi günü öğrencilerimizi okullarıyla buluşturuyoruz. İnşallah okullarımızı tam zamanlı olarak açık tutarak öğretim yılını tamamlayacağız.

Türkiye’yi her alanda olduğu gibi eğitimde de altyapı eksikliklerini büyük oranda gidermiş bir ülke haline getirdik.

Bundan sonra odaklanmamız gereken nokta eğitimin kalitesini artırmaktır. Bunun için müfredat başta olmak üzere eğitimin içeriğini geliştirmemiz gerekiyor.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri