Ana SayfaTürkiyeErdoğan oyuncu Deniz Çakır'ı eleştirdi

Erdoğan oyuncu Deniz Çakır’ı eleştirdi

TBMM’deki grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, başörtülü kadınlara “Sizin burada ne işiniz var Suudi Arabistan’a gidin” dediği iddia edilen oyuncu Deniz Çakır’ı sert şekilde eleştirdi. 

Erdoğan’dan Deniz Çakır eleştirisi

Erdoğan” Bu ülkenin meşrebi ve duruşu belli olan Cumhurbaşkanını bira içmeye, Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, oyuncu Deniz Çakır hakkında da isim vermeden, “En son 2-3 gün önce bir konserden çıkan başı açık başörtülü kızlarımıza bu şekilde sataşıp, Suudi Arabistan’a gidin, burada ne işiniz var diyenleri düşünün. Adı da sanatçıymış. Dert başka… Ne derseniz deyin, bu ülkede insanların yaşam biçimiyle uğraşan CHP zihniyetidir. AK Parti tam aksine yaşam çeşitlerini garanti altına alan bir zihniyettir. Bu milleti bidon kafalı, makarnacı, kömürcü diyerek aşağılayanların faşistliği lime lime üzerlerinden dökülmektedir.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “Türkiye sadece bu faşistler insanları içki içenler içmeyenler, sakallılar sakalsızlar diye ayırır. Yaşam tarzı dayatması sadece bu faşist CHP zihniyetine aittir. Asırlardır, farklılığı içinde yaşatan Anadolu insanı bu durumu zenginlik kaynağı olarak görür. Bu CHP zihniyeti hak ettiği dersi bir kez daha alacaktır.” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz