Ana SayfaTürkiyeErdoğan Şehir Üniversitesi’ni neden kapattı? Ahmet Kekeç’ten muhteşem itiraf!

Erdoğan Şehir Üniversitesi’ni neden kapattı? Ahmet Kekeç’ten muhteşem itiraf!

Şehir Üniversitesi ve kayyum tartışmalarının yaşandığı ilk günlerde Akşam gazetesinde Ahmet Kekeç itiraf niteliğinde bir yazı kaleme almıştı. Daha o zamanlar AK parti Şehir Üniversitesi’ni Davutoğlu’na ‘diplomalı taraftar yetiştiren’ okul olarak kodlamıştı.

İşte bugün okunduğunda pek çok insanın yüzünü kızartan Ahmet Kekeç’e ait o utanç verici satırlar:

Bu Gezi’ci, solcu akademik kadronun sosyal medyadaki sözlerine bakarsanız görürsünüz; neredeyse CHP’den sufle alıyorlar. 

Bir de üniversitenin “işleyiş” ve “faaliyetlerine” bakalım… 

Üniversite değil, adeta eski Konya milletvekili Ahmet Davutoğlu’na “diplomalı taraftar” yetiştirme ocağı… Yani, aklın, bilimin, bilginin, kuşkuculuğun tam egemen olduğu üniversiteden çok, şeksiz şüphesiz “tam teslimiyeti” gerektiren bir tekkeye benziyor. 

Kaldı ki üniversitenin kuruluşu sırasında ciddi haksızlıklar yapılmış; daha doğrusu “kamu malının gasp edilmesi” eylemi gerçekleştirilmiş. Konya eski milletvekili Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından “Başbakanlık” makamına oturtulduktan bir süre sonra yangından mal kaçırırcasına, kamuya ve millete ait olan devletin İstanbul’daki en kıymetli arazilerini “bila ücret” (ücretsiz) kendi üniversitesine tahsis etmiş. Yani, masanın bir ucunda Başbakan olarak oturmuş, “verdim araziyi” demiş. Sonra masanın karşısına geçip, üniversitenin hamisi olarak, “Bila bedel verdiğiniz bu kıymetli arazileri alıyorum” demiş. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri